Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-przyja-bazun          baner-V-kolejka-dziiemian

Rumia. Mistrzostwa Bałtyku w Baśce.

rumi mistrzo bal basz

11 lutego 2018 roku w Rumi, odbędzie się turniej sportowy Mistrzostwa Bałtyku. Wydarzeniu sportowemu patronuje Michał Pasieczny – Burmistrz Rumi.

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych. Turniej, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów.

Mistrzostwa Bałtyku będą inauguracją Masters Kaszëbë 2018 na Kaszubach i Pomorzu. Do wygrania w kategorii open, będzie mini wieża hi-fi. Dodatkowo przygotowano dla uczestników turnieju 40 pucharów i nagród rzeczowych. Dla każdego uczestnika turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Mistrzostwa Bałtyku, zostaną rozegrane w hali widowisko – sportowej w Rumi, ul. Mickiewicza 49. Drużyny do turnieju – czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 11 lutego 2018 r., zapisy, godz. 12 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13/10.

Patronat honorowy:

Michał Pasieczny – Burmistrz Miasta Rumia

Ariel Sinicki – Przewodniczący Rady Miasta Rumia

Na Mistrzostwa Bałtyku do Rumia, zapraszają:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – Rumia

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës

 

masters kaszebe baszka

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg