Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-DZLB-20-01

Masters Kaszëbë 2018 – Baśka z asem serce.

masters kaszebe baszka

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka – Lës, zaprasza na rozgrywki zaliczane do rankingu Masters Kaszëbë 2018. Na cały cykl składa się 10 turniejów, które będą zaliczane do rankingu. W rankingu będą prowadzone trzy klasyfikacje: drużynowa, par oraz open panów i pań.

Rozgrywki Masters Kaszëbë 2018, będą rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem serce (tzw. Czerwona Baśka). Rywalizacja będzie prowadzona, w trzech rankingach indywidualnym, drużynowym oraz par. Drużyny oraz zawodnicy będą rywalizować w 10 turniejach. Wprowadzono zmianę regulaminową z wykorzystaniem jokiera (zastępstwo w turnieju). W każdym turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdania. Zawodnicy, będą rywalizować wg. nowej punktacji 6-4-2.

Organizatorzy w każdym turnieju zaliczanym do rankingu Masters Kaszëbë 2018, przewidzieli puchary oraz nagrody. Dodatkowo przygotowano dla każdego uczestnika turnieju pamiątkowy button.

W Masters Kaszëbë 2018 w finale rozgrywek, zostanie nagrodzonych pucharami i nagrodami rzeczowymi: 10 drużyn, 10 par, 15 panów oraz 5 pań. Dla zwycięzcy w kategorii indywidualnej open, przygotowano nagrodę w postaci telewizora. Łącznie organizatorzy zabezpieczyli 80 nagród i pucharów na finał Masters Kaszëbë 2018.

W Masters Kaszëbë 2018 wprowadzono zmianę w regulaminie, która będzie dotyczyła sklasyfikowania najlepszych na podstawie 10 turniejów. Nowością jest możliwość wykorzystania jokiera (zawodnika w zastępstwie), którego wynik będzie liczony do rankingu ind. i par danego zawodnika (wynik zgłoszonego jokiera liczy się tylko w zastępstwie zawodnika, którego zastępuje ind., w parach oraz w drużynie). Do sklasyfikowania w rankingu wystarczy udział na podstawie zgłoszonego formularza.

Drużyny, które wyrażą chęć udziału w Masters Kaszëbë 2018, będą musiały wypełnić kartę zgłoszenia i podać podstawowy skład 4 osób do klasyfikowania w rankingu. Zgłoszona drużyna do rankingu Masters Kaszëbë 2018, żeby być klasyfikowana w danym turnieju– musi wystąpić w 50% osobowym składzie zgłoszonej drużyny do rozgrywek (2 zawodników). Podobnie rzecz się ma w rywalizacji par (min. 1 zawodnik plus jokier).

Ranking Masters Kaszëbë 2018, zapewni Państwu niezapomniane emocje, ponieważ rywalizacja w Czerwoną Baśkę zalicza się do królewskiej odmiany Baśki. Tytułów będzie bronił Klimek Grudziądz oraz Janusz Jaworowski

Patronat honorowy:

  • Kazimierz Plocke - Poseł RP
  • prof. EdmundWittbrodt – Prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego
  • Michał Kowalski – Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie

Do rywalizacji w Masters Kaszëbë 2018, zaprasza:

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës

Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg