Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-DZLB-20-01

Dziemiany. Halina Tandecka wygrywa III turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki.

dziemiany hal tand

7 stycznia w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbył się III turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki 2017/18. Dziemiańska Liga Baśki, jest rozgrywana pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dziemiany Leszka Pobłockiego.
Zwycięzcą trzeciego turnieju Dziemiańskiej Ligi Baśki, została Tandecka Halina – Sami Swoi Konarzyny. Drugie miejsce zajął Mrózek Ryszard - Lipuszanie. Trzecie miejsce na podium zdobyła Chrapkowska Mirosława – Sami Swoi Konarzyny. Blisko podium finiszowali także: Bołtruczyk Maria  - Baszta Bytów, Kloskowski Andrzej - Słonecznik Dziemiany, Jenta Józef - Pogodni Dziemiany i Gałązka Szczepan - Kontra Silno.
Turniej par wygrali Sami Swoi Konarzyny - Chrapkowska Mirosława i Tandecka Halina. Drugie miejsce zdobyła para Piełowski Janusz i Mrózek Ryszard – Lipuszanie. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została  Kontra Silno - Gałązka Szczepan i Antkiewicz Stanisław.
Rywalizację zespołowy wygrali Lipuszanie – kpt. Machut Tomasz, Lipiński Michał, Piełowski Janusz, Mrózek Ryszard. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły:  Sami Swoi Konarzyny, Luzino, Kontra Silno, Pogodni Dziemiany, Drobna Szlachta.
Na cykl Dziemiańskiej Ligi Baśki będzie się składać V turniejów, które wyłonią zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych po 32 rozdania. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem”. Zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Gminy Dziemiany oraz nagrodę główną telewizor.
Wszystkie turnieje będą rozgrywane w niedzielę o godz. 13, w Ośrodku Kultury w Dziemianach. Podsumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, nastąpi 24 marca 2018 roku, turniejem o Puchar Gminy Dziemiany.
Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza wszystkich baśkarzy z południa Kaszub 10 grudnia do rywalizacji sportowej w rozgrywkach Dziemiańskiej Ligi Baśki w sezonie 2017/18. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Info - Dariusz Turzyński

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg