Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-DZLB-20-01

Osobowość Roku 2017 Powiat wejherowski – nominowany Mirosław Ugowski.

osobowo dziennik ba

Doceń osoby, które w mijającym roku zasłużyły się dla Twojej lokalnej społeczności. Zagłosuj lub nominuj swoich kandydatów do zaszczytnego tytułu Osobowość Roku 2017.

 

Wśród nominowanych osób przez Dziennik Bałtycki znalazł się Mirosław Ugowski, prezes Stowarzyszenia Federacja Kaszëbë Baszka i Lës, nominowany za organizowanie cyklu turniejów dla baśkarzy i popularyzację tej kaszubskiej gry oraz za organizację bicia baśkarskich rekordów w Szemudzie – czytamy w uzasadnieniu. Można głosować drogą sms, wysyłając SMS pod nr 72355 o treści K.93

 

Ten plebiscyt jest już na stałe wpisany do kalendarza pomorskich wydarzeń w noworocznym czasie. Od lat, co roku dziennikarze i Czytelnicy "Dziennika Bałtyckiego" nominują do prestiżowego tytułu osoby, które wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności.

 

- Przez ten plebiscyt bezpośrednio realizujemy najważniejszą misję naszej gazety, jako największego dziennika regionalnego na Pomorzu - mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. - Na naszych łamach i na stronach serwisów internetowych prezentujemy i doceniamy osoby zaangażowane w życie lokalnych społeczności. Promujemy szlachetne postawy, ofiarność i zaangażowanie, lokalny patriotyzm, a także przedsiębiorczość.

 

Kandydatów do tytułu Osobowość Roku nominują nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w pomorskich miastach i powiatach. Zgłaszają ich także nasi Czytelnicy. Wszystkie nominacje podlegają akceptacji kapituły pod przewodnictwem Redaktora Naczelnego. Później głos oddajemy mieszkańcom Pomorza - to oni w głosowaniu wybiorą laureatów. W piątek, 5 stycznia przedstawiliśmy nominowanych kandydatów w "Dzienniku Bałtyckim" i rozpoczęło się głosowanie. Nominacje Czytelników będą przyjmowane do wtorku, 16 stycznia i będą podlegać akceptacji redakcyjnej kapituły plebiscytu.

 

Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie naszej akcji będzie trwać do wtorku, 30 stycznia. W lutym laureaci tytułu Osobowości Roku z każdego miasta i powiatu, w każdej kategorii plebiscytu, wezmą udział w wojewódzkim finale plebiscytu, w którym zachowując zdobyte wcześniej głosy powalczą o tytuły Osobowości Roku 2017 na Pomorzu i dodatkowe, cenne nagrody.

 

Pod koniec lutego w Gdańsku odbędzie się uroczysta gala plebiscytu, podczas której zdobywcy tytułów Osobowość Roku 2017 w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu odbiorą piękne statuetki i dyplomy. Galeria dostojnych laureatów Laureatami nagrody w minionych latach były nie tylko znane i szanowane osoby z Pomorza, lecz także bardziej anonimowi, ale nie mniej zasłużeni społecznicy i aktywiści, ludzi wielkiego serca, przedsiębiorcy, twórcy i artyści z pomorskich miast i powiatów.


OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 - Kultura (powiat wejherowski)

Mirosław Ugowski, prezes Stowarzyszenia Federacja Kaszëbë Baszka i Lës, nominowany za organizowanie cyklu turniejów dla baśkarzy i popularyzację tej kaszubskiej gry oraz za organizację bicia baśkarskich rekordów w Szemudzie (K.93) 1głosSMS pod nr 72355 o treści K.93

http://www.dziennikbaltycki.pl/plebiscyt/osobowosc-roku/a/osobowosc-roku-2017-powiat-wejherowski-aktualne-wyniki,12821240/

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg