Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mrocza-MK18             baner-mrocza-MGK-18

Dąbrowa. Jarosław Błaszczyk zdobył Super Puchar Wielkopolski Burmistrza Śremu

DABROWA JAROSL

25 listopada 2017r w sali sportowej Zespołu Szkół  w Dąbrowie gm. Śrem odbył się Turniej Kopa Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego z siedzibą w Borku Wlkp. o Super Puchar Wielkopolski  Burmistrza Śremu, który ufundował puchary i objął patronat nad całym turniejem.

Przed rozpoczęciem turnieju Burmistrz Śremu Pan Adam Lewandowski i Prezes WLKS Hieronim Tacka wręczyli upominki najlepszym zawodnikom w kategorii Drużynowy Mistrz WLKS 2017 i Król WLKS 2017 wyłonionych w rozgrywkach ligowych WLKS w 2017r. Łącznie upominki drużynowe otrzymało 20 drużyn i Król WLKS. Zdjęcia z gali  wręczenia upominków wykonała przedstawicielka Tygodnika Śremskiego.  

W turnieju Super Puchar Wielkopolski rozegrano 5 rund w kategorii indywidualnej i drużynowej oraz par. Do rywalizacji przystąpiło 128 zawodników z 32 drużyn w tym 1 kobieta.  W kategorii indywidualnej I  miejsce wywalczył sobie Błaszczyk Jarosław - Dalabuszki. Tuż za nim na II miejscu  uplasował się Kryś Tadeusz - Jarocin. Natomiast III  miejsce w wyrównanej walce sportowej zdobył Janicki Daniel – Króle Orla. Kolejne miejsca zajęli: Stelmach Jacek, Kaczmarek Piotr, Stachowiak Bronisław, Nowicki Sławomir, Ciesiółka Zenon, Witczak Mirosław, Szydłowski Marcin, Książyk Tadeusz, Knuła Marian, Śmichurski Tadeusz, Dąbrowski Bogdan I Marciniak Robert. Wymienieni zawodnicy zostali uhonorowani pucharami i upominkami. Ponadto upominki otrzymali: Jędrzejczak Marcin, Wielowiejski Krzysztof, Owczarek Marek, Kujawski Andrzej, Stachowiak Marek, Nowakowski Eugeniusz, Hauza Grzegorz , Kazubek Tadeusz, Piaskowski Jerzy , Konfedarat Ryszard, Majchrzak Leonard, Noculak Kazimierz, Leciejewski Jerzy, Baszyński Jan i Skrzypczak Roman.  Puchar dla najlepszej kobiety ufundowany przez sołtys wsi Dąbrowa Panią Wiolettę Napieraj i upominek otrzymała Elżbieta Baraniak. Upominek również otrzymał najstarszy zawodnik turnieju Leonard Majchrzak i najmłodszy zawodnik Błaszczyk Jakub.

W  kategorii drużynowej I miejsce zajęła drużyna Górka Przyjaciele - kpt. Szwałek Grzegorz Dąbrowski Bogdan, Ciesiółka Zenon, Kazubek Tadeusz. II miejsce wywalczyła drużyna Śrem Stare Miasto – kpt. Szydłowski Marcin, Nowaczyk Zenon, Małyszka Zbigniew, Buchwald Paweł. Na III miejscu uplasowała się drużyna Jarocin – kpt. Moch Edward, Nowakowski Eugeniusz, Kryś Tadeusz, Ostojski Stefan. Wymienione drużyny zostały uhonorowane pucharami i upominkami.

W kategorii par po wyrównanej walce sportowej I miejsce zdobyła para Nowicki Sławomir i Wielowiejski Krystian – Borek Sportowa. Na II miejscu uplasowali się Kujawski Andrzej i Stachowiak Bronisław – Krystyna. III miejsce zdobyła para Ciesiółka Zenon i Kazubek Tadeusz – Gorka Przyjaciela.

Turniej upłynął w przyjemnej i serdecznej atmosferze, któremu towarzyszył obfity poczęstunek.

                                                                                           Prezes WLKS - Hieronim Tacka

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg