Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-SPK-Cetn-18             baner-sierak-lbpk-18

Gniewino. Kazimierz Kwidziński i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma zdobywają Puchar Stolema.

gniewin-kazimie

26 listopada w Gniewinie, odbył się turniej sportowy o Puchar Stolema, który został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gniewino Zbigniewa Walczaka.

Puchar Stolema to był mały finał sezonu podczas, którego zawodnicy rywalizowali o Super Masters, podczas którego można było wygrać 2 telewizory oraz weekend SPA w Hotelu Mistral. Dla najlepszych trzech zawodników w kategorii open, przygotowano także legendarne statuetki Stolemów. Turniej był rozgrywany w ramach Obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Turniej o Puchar Stolema, został rozegrany w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie. Rywalizacja sportowa toczyła się wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button i pyszny poczęstunek.

Puchar Stolema zdobył Kwidziński Kazimierz - Kłos Werblinia, który odniósł swój wielki sukces sportowy. Na drugim miejscu finiszował Skóra Dariusz - Asy Białogóra, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowany został Szczechowiak Jan - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Wszyscy zawodnicy otrzymali statuetki legendarnych Stolemów kaszubskich. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Kawski Wojciech - Klimek Grudziądz, Waldowski Ryszard – Donimierz, Klajborowski Janusz - Klimek Grudziądz, Ugowski Mirosław - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Najlepszą zawodniczką został Dominik Maria – Kłos Werblinia.

Turniej par wygrali Ugowski Mirosław i Szczechowiak Jan z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Drugie miejsce zdobył Klimek Grudziądz - Jaworowski Janusz i Klajborowski Janusz. Trzecie miejsce zdobyła para Kłosa Werblinia - Radtke Henryk i Kwidziński Kazimierz.

Drużynowo Puchar Stolema zdobył zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Szczechowiak Jan, Mosiński Henryk, Ugowski Mirosław, Wilma Władysław. Drugie miejsce zdobył zespół Klimka Grudziądz – kpt. Jaworowski Janusz, Klajborowski Janusz, Kawski Wojciech, Latosiński Marek. Trzecie miejsce zdobył Kłos Werblinia – kpt. Radtke Henryk, Dominik Maria, Kwidziński Kazimierz, Muża Jan. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano także: Pogorszewo, Donimierz, Szpicę Szemud, Szpelę Władysławowo i Luzino I.

Puchar Stolema w Gniewinie, który odbył się Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki, został rozegrany na bardzo wysokim poziomie sportowym. Szczególnie wyniki uzyskane w rywalizacji zespołów pomiędzy Kaszëbë Baszka Nowa Karczma i Klimkiem Grudziądz – odpowiednio drugi i trzeci wynik w historii. Dodatkowo fantastyczne wyniki w małych pkt. uzyskane przez obie ekipy. Złamana granica 50 pkt. w rywalizacji par Ugowski Mirosław i Szczechowiak Jan z Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Uzyskane wyniki świadczą o wysokim poziomie rozgrywek i podkreślają na jaki pułap muszą się wznosić zwycięskie zespoły żeby ukończyć rywalizacje na podium.

Gospodarzem turnieju o Puchar Stolema, było Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie.

Organizator:

Gmina Gniewino

Federacja Kaszëbë Baszka - Lës

 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg