Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mrocza-MK18             baner-mrocza-MGK-18

Mrocza. Borzecki Bronisław i Chojny Chojnice Mistrzami Krajny i Powiatu Nakielskiego.

mrocz borzec

29 października 2017 roku w Mroczy, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Krajny i Powiatu Nakielskiego w Baśkę. Zwycięzcą turnieju został Bronisław Borzecki z BEMIX Więcbork.

Turniej był finałem rozgrywek, które zapoczątkował Puchar Krajny w styczniu tego roku w Mroczy. Rozgrywki na Krajnie nabrały w tym roku dużego tempa i przyniosły zawodnikom z Krajny wiele sukcesów podczas turniejów Masters Polska 2017. Turniej o Mistrzostwo Krajny i Powiatu Nakielskiego był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w  kategoriach: drużynowej, indywidualnej pań i panów oraz parami. W turnieju rozegrano 5 rund.  Mistrzostwa Krajny i Powiatu Nakielskiego odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy.

Mistrzem Krajny i Powiatu Nakielskiego w Baśkę, został Bronisław Borzecki z BEMIX Więcbork. Zwycięzca nie spodziewał się wygranej i jak przyznał to Duzy sukces, który będzie procentował w przyszłości. Drugie miejsce zdobył Mieszczak Benedykt - BEMIX Więcbork, natomiast na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Mrózek Ryszard - Chojny Chojnice. Wśród najlepszych zawodników sklasyfikowano: Wenderski Bogdan - Chojny Chojnice, Kania Marcin - Relax Runowo, Kłosowski Bogdan - AS Pik Chełmża, Dąbrowski Grzegorz - Hotel Zamek Gniew. Najlepszą zawodniczką turnieju była Bołtruczyk Maria z Baszty Bytów.

Turniej par wygrali Mieszczak Benedykt i Borzecki Bronisław - BEMIX Więcbork. Drugie miejsce zdobyła para Mrózek Ryszard i Szymański Jan - Chojny Chojnice. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli Skulski Ryszard i Rybacki Stefan - Sołectwo Wiele.

W rywalizacji zespołów zwyciężyły Chojny Chojnice – kpt. Gradowski Andrzej, Mrózek Ryszard, Szymański Jan, Wenderski Bogdan. Drugie miejsce zdobył zespół Spartanie Janowiec Wlkp. – kpt. Jabłoński Henryk,  Jabłoński Mirosław ,Jabłoński Radosław i Rybak Eugeniusz. Trzecie miejsce zdobył zespół Familia Więcbork – kpt. Trzósło Adam,  Trzósło Adam Junior, Trzósło Roman i Półgęsek Tadeusz. Blisko podium finiszowały kolejne zespoły: Relax Runowo, Hotel Zamek Gniew, Borowiacy Chojnice, Orły Klawkowo.

Turniej o Mistrzostwo Krajny i Powiatu Nakielskiego został rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nakielskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Mroczy.

Organizatorem turnieju o Mistrzostwo Krajny i Powiatu Nakielskiego, był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy. 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg