Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-krajna18          baner-cetniewo18-ZB

Bolszewo. Mistrzostwa Kaszub - V Masters Kaszëbë.

bolszewo mistrz kasz

25 czerwca w Bolszewie, odbędzie się turniej sportowy Mistrzostwa Kaszub w ramach Masters Kaszëbë 2017. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wejherowo.

Turniej, będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem kier. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdań. Uczestnicy turnieju będą rywalizować o puchary oraz nagrody rzeczowe. Nagroda główna dla Mistrza Kaszub w kategorii open przewidziana w postaci telewizora. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button.

Mistrzostwa Kaszub, zostaną rozegrane w Samorządowym Gimnazjum im. Jana Pawła II, w Bolszewie, ul. Leśna 35a. Zapisy do turnieju będą prowadzone w dniu imprezy: 25 czerwca 2017 r., zapisy, od godz. 12.00 – 12/50. Rozpoczęcie Turnieju godz. 13.

Na turniej sportowy Mistrzostwa Kaszub, zaprasza Federacja Kaszëbë Baszka - Lës.

Patronat honorowy:

Henryk Skwarło – Wójt Gminy Wejherowo

Hubert Toma – Przewodniczący Rady Gminy

Wojciech Kuziel – Przewodniczący Kultury i Sportu Gminy Wejherowo

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg