Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Chojnice. Marek Cherek i Baśka Białogóra zdobywaja Bramę Pomorza.

chojn marek cher

18 czerwca w Zespole Szkół Nr 7 w Chojnicach, odbył się turniej sportowy Brama Pomorza. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem trefl. W turnieju zostanie rozegrano 5 rund. Uczestnicy turnieju rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button.

Brama Pomorza zdobył Marek Cherek, który wygrał swój pierwszy turniej sportowy. Drugie miejsce zajął lider Masters Pomorze Ryszard Koziróg – Baśka Białogóra. Trzecie miejsce zdobył Marian Rutka – Szczupak 12 Brzozówka. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy:  Szczechowiak Jan - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Bruski Michał - Skowronki Kinice, Jamrus Jan - Baśka Białogóra, Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice, Mosiński Henryk – Kaszëbë Baszka Nowa Karczma.

W rywalizacji par wygrali Koziróg Ryszard i Baran Marek - Baśka Białogóra, którzy umocnili się na pozycji liderów Masters Pomorze. Drugie miejsce zajęły Skowronki Kinice - Czarnowski Zdzisław i Bruski Michał. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Szczupak 12 Brzozówka - Olejniczak Benedykt i Rutka Marian.

W rywalizacji zespołów zwyciężyła niesamowita Baska Białogóra – Kpt. Maszke, Andrzej, Baran Marek, Koziróg Ryszard, Jamrus Jan. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano: Szczupak 12 Brzozówka, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Borowiacy Chojnice, Skowronki Kinice, Asy Chojnice, Pogodni Dziemiany.

Turniej sportowy Brama Pomorza, został zorganizowany przez Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Chojnicach, obchodzący jubileusz 60-lecia istnienia.

Patronat honorowy:

Stanisław Skaja – Starosta Chojnicki

Janina Kosiedowska – Prezes Oddziału ZKP w Chojnicach

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg