Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Sucovia CUP – fantastyczny poziom turnieju.

sucovia cup poziom modified

14 maja w Hali Sportowej w Żukowie odbył się turniej sportowy Sucovia CUP, którego wyniki zaliczają się do rankingu Masters Pomorze 2017. Zwycięzcą turnieju został Kazimierz Sychowski – Wejher Wejherowo oraz Baśka Białogóra.

Turniej karcianej Baśki, odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Żukowa – Wojciecha Kankowskiego. Turniej Sucovia CUP, był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem trefl. W turnieju rozegrano 5 rund, podczas których zawodnicy rywalizowali o 40 pucharów oraz nagród rzeczowych.

Turniej Sucovia CUP przejdzie do historii Baśki, jako jeden z najbardziej rekordowych turniejów, podczas którego zawodnicy osiągali rekordowe wyniki. Po raz pierwszy dwóch zawodników zgromadziło maksa turniejowego i kolejności miejsc decydowały małe punkty. Rekordowe wyniki uzyskało podium pań, które zdobyły łącznie rekordowe 60 pkt. w rywalizacji par najniższy nagrodzony wynik 41 pkt., pozwala wygrać turniej ale nie w Żukowie. Podobnie rzecz ma się w kategorii zespołów gdzie 71 pkt., pozwala wygrać turniej, natomiast w Żukowie tylko skromne VII miejsce.

Sucovia Cup zdobył Kazimierz Sychowski – Wejher Wejherowo, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w rywalizacji sportowej. Zwycięzca przyznał, że nie spodziewał się wygranej, miałem niesamowity dzień, bardzo długo na niego czekałem. Fajne uczucie z wygranej, postaram się znowu powalczyć w kolejnych turniejach i po moc kolegom z zespołu. Drugie miejsce zajął Henryk Radtke – Klos Werblinia, który także zdobył max ilość pkt. – był bardzo zaskoczony wynikiem ale musiał uznać wyższość zwycięzcy turnieju. Trzecie miejsce zdobył Kazimierz Kreft – RemuS Żelistrzewo, który także był bardzo blisko wygranej. Rekordowe podium panów zdobyło łącznie 88 pkt.- trudny wynik do pobicia. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Dąbrowski Czesław - Szczupak 12 Brzozówka, Wendt Stanisław - Orły Karczemki, Bronk Andrzej - Marwoj Gdańsk, Rojek Zdzisław – Pogorszewo, Baran Marek - Baśka Białogóra, Olak Józef - Asy Mikołajki, Wilma Władysław - Sokół Stężyca. W rywalizacji pań zwyciężyła Elżbieta Kruk – Asy Kamień.

W rywalizacji par zwyciężył Remus Żelistrzewo - Miszka Bogdan i Kreft Kazimierz, którzy zanotowali fantastyczny wynik oraz znakomity występ turniejowy. Drugie miejsce zajęła para Wejhera Wejherowo – Napieralski Bogusław i Kazimierz Sychowski. Trzecie miejsce zdobył Klos Werblinia – Radtke Henryk i Kwidziński Kazimierz. Cała podium  w rywalizacji par uzbierało łącznie 137 pkt.

Turniej drużyn wygrała Baśka Białogóra – kpt. Maszke Andrzej, Baran Marek, Koziróg Ryszard, Jamrus Jan, która umocniła się na pozycji lidera Masters Pomorze 2017. Drugie miejsce zajął zespół Sokoły Rumia – kpt. Treder Danuta, Baumgardt Zbigniew, Karaś Edmund, Puchowski Andrzej. Trzecie miejsce zdobył RemuS Żelistrzewo – kpt. Miszka Bogdan, Bojke Zygmunt, Kreft Kazimierz, Jaszke Bolesław. Miejsca po podium zajęły następujące zespoły: Pogorszewo, Szczupak 12 Brzozówka, Kłos Werblinia, Asy Mikołajki Pomorskie, Wejher Wejherowo, Szumleś City, Luzino I. Rekordowy wynik zespołów z podium wynosi 237 pkt.

Turniej Sucovia CUP, został rozegrany w Hali Sportowej, ul. Armii Krajowej 2E. w Żukowie. Organizatorem turnieju był Ośrodek kultury i Sportu w Zukowie. Ceremonię zakończenia turnieju poprowadził Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, Przewodniczący Rady Miasta – Witold Szmidtke i Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie – Aleksandra Rogalewska.

https://www.facebook.com/165413000334351/videos/664945243714455/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

cnbm

 Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg