Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-bolszew-18          baner-st-kiszew-18

Marcin Jędrzejczak Mistrzem Wielkopolski w Kopa Sportowego.

M jedzrzejczak mistrz

W sobotni wieczór 29 kwietnia 2017 r., w sali sportowej MGOSiR w Dolsku odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w kopa sportowego pod patronatem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Do rywalizacji przystąpiło 148 zawodników z całej Wielkopolski.

 

Mistrzostwa rozegrane zostały w  trzech klasyfikacjach: indywidualnej, par i drużynowej  wg regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Rozegrano pięć rund po 32 rozdania.

 

 

Mistrzem Wielkopolski został Marcin Jędrzejczak – Krzyżanowo. Tytuł wicemistrza zdobył Adam Wysocki – Nowe Oborzyska. Trzecie miejsce zdobył Jerzy Kortus – Kluczewo. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: IV. Henryk Siejak – Piaski, V. Tadeusz Suchodolski – Góreczki, VI. Włodzimierz Paroń – Międzychód, VII. Edmund Polny – Kobylin, VIII. Andrzej Robakowski – Zbytki, IX. Mieczysław Mikołajczak – Gostyń, X. Mirosław Flak – Drzeczkowo.

 

Turniej par wygrali Edmund Polny i Józef Turbański – Kobylin. Drugie miejsce zajęli Włodzimierz Paroń i Krzysztof Brojanowski – Międzychód. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Janusza Sikorę i Jerzego Leciejewskiego – Gostyń.

 

W rywalizacji zespołów Mistrzem Wielkopolski, zostali Przyjaciele Kobylin (kpt. Edmund Polny, Józef Turbański, Marian Knuła, Bogdan Dąbrowski). Drugie miejsce zajął zespół Piaski Gostyń (kpt. Janusz Sikora, Jerzy Leciejewski, Michał Roszak, Mieczysław Mikołajczak). Trzecie miejsce zdobył zespół Kontra Rej Międzychód (kpt. Marek Pospieszny, Władysław Ziółek, Włodzimierz Paroń, Mieczysław Brojanowski).

 

Najstarszym uczestnikiem mistrzostw był Leonard Majchrzak z Kobylina, najmłodszą - Klaudia Wojtkowiak z Kościana a najlepszą wśród kobiet - Emilia Różycka z Dolska. Nagrody dla najlepszych wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Dolsk - Pan Henryk Litka.

 

 

Specjalne podziękowania dla Pana Marka Sikorskiego za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów.

Info – Hirek Tacka

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg