Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Mechowo. Marek Baran wygrywa XIV turniej Puckiej Ligi Baśki!

mechowo marek b

11 marca 2017 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbył się czternasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2016/2017. W rozgrywkach wzięło udział 120 zawodników (7 kobiet) z 25 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Marka Baran (Gran Krokowa) przed Kazimierzem Kunz) oraz Romanem Otrombke (obaj Bałtyk Władysławowo). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężył Gran Krokowa przed Dragonem Gdynia oraz Brzozakami Mechowo. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne).

Najlepsi zawodnicy oraz zespoły zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po 14 turniejach wygląda nastepująco: prowadzi Czarnecki Andrzej - Dragon Gdynia, który wyprzedza Kwidziński Kazimierz - Kłos Werblinia i Bałachowski Wacław - Remus Żelistrzewo. Kolejne miejsca zajmują: Kreft Kazimierz - Remus Żelistrzewo, Radtke Henryk - Kłos Werblinia, Sitarz Adam - Szpela Władysławowo, Stefański Stanisław - Dragon Gdynia.

W rywalizacji zespołów, prowadziDragon Gdynia, który wyprzedza Kłosa Werblinia, Remusa Żelistrzewo, Brzozaki Mechowo, Baśkę Białogóra, Karo Starzyno i Walety Bolszewo.

Następny (piętnasty) turniej odbędzie się 25 marca (sobota) o godz. 17 w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki - www.pucka-liga-baski.pl

Info - Henryk Radtke 

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg