Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Szemud. Kazimierz Rajski Królem Baśkarzy 2018.

rajs Szemud01

6 stycznia 2018 roku w Szemudzie, odbył się turniej sportowy o tytuł Króla Baśkarzy. Turniej Króla, rozpoczyna sezon 2018 na Kaszubach i w Polsce.

 

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund. Dla każdego uczestnika turnieju przygotowano pamiątkowy button.

 

Turniej Króla, był także okazją do nagrodzenia najlepszych baśkarzy sezonu 2017 przez portal kaszebe-baszka.pl. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną uhonorowani statuetkami Złote Baszczi 2017. Miejscem wydarzenia był Szemud - stolica baśkarzy.

 

Królem baśkarzy na rok 2018, został Rajski Kazimierz z Hotelu Zamek gniew. Drugie miejsce zdobył Klajborowski Janusz – Klimek Grudziądz. Trzecie miejsce na podium zdobył Olak Józef – Asy Mikołajki pomorskie. Wśród najlepszych zawodników turnieju sklasyfikowano także: Konkel Franciszka - Szpela Władysławowo, Rojek Zdzisława – Pogorszewo, Skuriat Stanisława – Pogorszewo, Kopysteckiego Stanisława - Baśka Białogóra. Najlepszą zawodniczka turnieju Elżbieta Kruk – Asy Kamień.

 

Turniej par wygrali Dąbrowski Grzegorz i Rajski Kazimierz - Hotel Zamek Gniew. Drugie miejsce zdobyły Asy Mikołajki Pomorskie - Olak Józef i Król Włodzimierz. Na trzecim miejscu sklasyfikowano zawodników Luzino - Tobias Zbigniew i Gaffke Rajmund.

 

W rywalizacji zespołów zwyciężył Donimierz – kpt. Frankowski Daniel, Bruszkiewicz Andrzej, Frankowski Wacław, Waldowski Ryszard. Drugie miejsce zdobył zespół Luzino – kpt. Tobias Zbigniew, Gaffke Rajmund, Kania Marcin, Makurat Krzysztof. Trzecie miejsce zdobylo Tornado Lebork – kpt. Dominiecki Tadeusz, Formella Jan, Iwaniuk Wacław, Urich Jerzy. Blisko podium finiszowały kolejne zespoły: Hotel Zamek Gniew, Pogorszewo, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma i Asy Kamień.

 

Uczestnicy turnieju Króla Baśkarzy, otrzymali kalendarz rozgrywek 2018, w którym została podana liczba i miejsca turniejów, które będą składały się na ranking Masters Polska i Kaszëbë.

 

Turniej Króla, został rozegrany w Hali Sportowej w Szemudzie. Gośćmi honorowymi, byli: Kazimierz Plocke – Poseł RP i Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud. Organizatorem turnieju było Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg