Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Luzino. Roman Liecau i Wejher Wejherowo Mistrzami Europy.

luzino roman liec

Długi weekend sierpniowy, prowadził baśkarzy do Luzina. W połowie sierpnia Luzino, było po raz drugi stolicą Baśki. W Hali Sportowej w Luzinie, odbył się Festiwal Baśki i Kopa oraz turniej sportowy o Mistrzostwo Europy.

13 sierpnia odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Europy. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Mistrzostwa Europy, zalicza się do rankingu Masters Polska 2017. W turnieju zostało rozegranych 5 rund. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Mistrzostwa Europy zgromadziły 249 zawodników, wśród których najlepiej grał Roman Liecau z Fali Krokowa. Jest to największy sukces w karierze i myślę, że nie ostatni. Bardzo lubię miesiąc sierpień, w którym odnoszę swoje największe sukcesy i oby tak dalej – powiedział szczęśliwy zwycięzca... Drugie miejsce zajął Tadeusz Sychowski z Wejhera Wejherowo, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Adama Szczypior - Alibi Kościerzyna. Wśród najlepszych zawodników turnieju sklasyfikowano: Makowski Leszek - Mak-Pol Gniew, Treder Zenon - Dantom Gdynia, Kreft Kazimierz - Remus Żelistrzewo, Bruszkiewicz Andrzej – Donimierz, Pallach Jan - Luzino I, Dominik Maria - Kłos Werblinia, Antkiewicz Stanisław - Karo Wejherowo.

Turniej par wygrali Sychowski Tadeusz i Sychowski Kazimierz - Wejher Wejherowo. Drugie miejsce zdobyła para Stobnickie Asy - Kowalski Piotr i Kowalski Zbigniew. Trzecie miejsce zdobyła para Frankowski Wacław i Bruszkiewicz Andrzej – Donimierz.

W rywalizacji zespołów zwyciężył Wejher Wejherowo – kpt. Pohl Jacek, Napieralski Bogusław, Sychowski Kazimierz, Sychowski Tadeusz. Drugie miejsce zdobył Dantom Gdynia – kpt. Putkowski Tomasz, Balewski Mieczysław, Szymańska Regina, Treder Zenon. Trzecie miejsce zdobyła Victoria Miały – kpt. Roszak Ryszard, Gogołek Leszek, Gurzęda Jerzy, Wysoczański Józef. W najlepszej dziesiątce turnieju sklasyfikowano: MAR-woje Gdańsk, Klimek Grudziądz, Luzino I, Alibi Kościerzyna, Donimierz, Fala Krokowa i Remus Żelistrzewo.

Wydarzeniu sportowemu patronował Starosta Wejherowski – Gabriela Lisius i Jarosław Wejer - Wójt Gminy Luzino.

Partnerem Mistrzostw Europy jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Gdańsku.

Organizatorem Mistrzostw Europy była Polska Federacja Baszka - Kop oraz Gmina Luzino.

 

Wyniki znajdują się tutaj: Luzino

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg