Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

O Puchar Wójta Gminy Dziemian

Dziemiany 1

10.12.2023 Ośrodek Kultury w Dziemianach rozegrano Turniej Kaszubskiej Baśki wg obowiązujących przepisów gry Baszka Mester Sport z Asem Trefl 5x32 rozdania w kategorii indywidualnej i drużynowej.

Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Dziemian Leszek Pobłocki życząc wszystkim zawodnikom biorących udział w turnieju jak najlepszych wyników, następnie przed rozpoczęciem rozgrywek zawodnicy przełamali się opłatkiem z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i złożyli sobie nawzajem życzenia.

W kategorii open pierwsze miejsce zajął Stopa Ryszard reprezentujący drużynę Borowiak Czersk (28pkt - 225stolikowych), 2. Theis Ryszard – Ferajna z Huty (26pkt - 112stolikowych), 3.Koziróg Ryszard – Baśka Białogóra (24pkt - 169stolikowych), 4. Kortas Franciszek – Borowiak Czersk (24pkt - 92stolikowych), 5. Klaiborowski Janusz – Mix (24pkt -82stolikowych), 6. Pawlicki Zygmunt – Relax Borecki (24pkt - 81stolikowych), 7. Grzonka Jan – Zamek Bytów (24pkt - 76stolikowych), 8. Ekman Kazimierz – PWT Bytów (22pkt - 237stolikowych), 9. Flor Krzysztof – Baszta Bytów (22pkt - 7stolikowych), 10. Kiedrowski Tadeusz – Asy Chojnice (20pkt - 128stolikowch).

Panie: 1. Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów, 2. Żywicka Lidia – Zamek Bytów 3.Westfal Małgorzata – Skowronki Kinice.

Drużynowo: 1. Borowiak Czersk, 2. Ferajna z Huty, 3. PWT Bytów, 4. Baszta Bytów, 5. Pianka Gdynia, 6. Baśka Białogóra.

Po rozegraniu 5 rund i podliczeniu wyników najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody.

Patronat Honorowy:

Leszek Pobłocki – Wójt Dziemian

Organizator:

Ośrodek Kultury w Dziemianach

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg