Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Kazimierz Rajski z Gniewa Mistrzem Chełmży w Baśkę

18072021Chelmza01

Z okazji XLI Dni Chełmży, w dniu 18.07.br., w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury, rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Chełmży w Baśkę.

Zawody otworzył Burmistrz Chełmży – Jerzy Czerwiński. W turnieju wzięło udział 121 graczy ( rekord frekwencji na tym turnieju). Oprócz reprezentantów klubu AS PIK i graczy z Chełmży, do stołu zasiedli zawodnicy z Pomorza, Kaszub i Wielkopolski. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania w kategorii indywidualnej, parami i drużynowej. Tegorocznym Mistrzem Chełmży został Kazimierz Rajski (Hotel Zamek Gniew) uzyskując maksymalną ilość - 30 punktów. Drugie miejsce zajął Łukasz Pieńczewski (AS PIK 2 - Chełmża) – 28 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Marek Topolewski - (Orbita) – 24 pkt.            W kategorii drużynowej wygrali zawodnicy z klubu Hotel Zamek Gniew z dorobkiem 83 punktów,                    w składzie: Grzegorz Dąbrowski, Kazimierz Rajski, Tadeusz Nowopolski i Roman Hintz. Drugie miejsce AS PIK 2 (Ł. Pieńczewski, J. Pieńczewski, K. Pilecki, R. Zambrowski) a trzecie Borowiacy Chojnice                (K. Trześniewski, J. Słomiński, F. Kortas, F. Borzych).

W kategorii par I miejsce uzyskali gracze z klubu Hotel Zamek Gniew (K. Rajski i G. Dąbrowski) – 53 pkt.. Drugie miejsce: para z AS PIK 2 (Ł Pieńczewski, K. Pilecki) – 42 pkt. a trzecie Dzierzgoń (G. Jóźwiak, K. Haber) – 42 pkt.

Wyróżniono trzy panie – Halina Tandecka ( w klasyfikacji open – 7 miejsce) oraz Mirosława Chrapkowska   i Regina Bartkowska.

Pięciogodzinne zmagania w miłej i sympatycznej atmosferze zakończyło wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych zawodników. Organizatorem turnieju byli: Burmistrz Chełmży, Starosta Toruński, Klub AS PIK z Chełmży, PiMBP- Chełmżyński Ośrodek Kultury. Impreza dotowana była przez Starostwo Powiatowe.

 

Wyniki znajdują się tutaj:

indywidualne, pary, drużyny

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg