Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Turniej Baśki o Puchar GOK w Dziemianach

190505Dziemiany01

W dniu 05.05.2019 w Dziemiańskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Baśki o Puchar GOK w Dziemianach. Ten turniej był także podsumowaniem Dziemiańskiej Ligi Baśki, rozgrywany wg obowiązujących przepisów- Baszka Mester Sport z asem kier.

 

Zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania.wszyscy zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o puchary i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez Pana Leszka Pobłockiego Wójta Gminy Dziemiany, Panią Prezes ZKP w Dziemianach Joanne Turzyńską ,Pana Dyrektora GOK w Dziemianach Dariusza Turzyńskiego oraz Sołtysa Sołectwa Dziemiańskiego Pana Stanisława Kuczkowskiego.

 

Zwycięzcą turnieju został Urlich Błociński-Plebanka.Drugie miejsce Jażdżewski Andrzej-Bory Tuchola II.Trzecie miejsce Kiedrowski Tadeusz-Asy Chojnice. Czwarte miejsce Ireneusz Paszke -Baszta Bytów.Piąte miejsce Słomiński Jan-Borowiacy Chojnice.

 

Posród Pań pierwsze miejsce zajęła Pani Pelowska Małgorzata-Nowa Karczma.

Druga była Grudzień Teresa-Ewa+trzech.Trzecia Tandecka Halina- Plebanka.

W parach pierwsze miejsce zajeli Gonciarz Jan/Błociński Urlich-Plebanka

2.Kiedrowski Tadeusz/Karnowski Tadeusz-Asy Chojnice.

3.Trześniewski Kazimierz/Słomiński Jan-Borowiacy Chojnice

4.Borzych Franciszek/Antkiewicz Stanisław-Asy Chojnice

5.Paszke Ireneusz/Bołtruczyk Maria-Baszta Bytów

 

 Drużynowo pierwsze miejsce zajęły  Asy Chojnice.Drugie miejsce Plebanka.Trzecie miejsce Kontra Silno.Czwrte miejsce Baszta Bytów. Piąte miejsce Bory Tuchola II.

Turniej przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg