Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-ps-gniewi-19         baner-tp-st-ki-19

Jarosław Wojciech z Radomierza Mistrzem Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

190324Koscian03

W niedzielę 24 marca 2019 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego.

 

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego pod patronatem honorowym Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńskiej. Patronat medialny nad mistrzostwami sprawowała Gazeta Kościańska.

W tegorocznych mistrzostwach prowadzona była klasyfikacja w czterech kategoriach : open, kobiet , par i drużynowa. Gra toczyła się według regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego a rozegrano 5 rund po 32 rozdania.

Mistrzem Powiatu Kościańskiego na rok 2019 został Jarosław Wojciech - WALETY Radomierz, który zgromadził komplet punktów dużych (20) i 110 małych, zdobywając główną nagrodę i puchar Starosty Kościańskiego. Drugie miejsce zająłJerzy Kortus – KLUCZEWIAKI Kluczewo i odebrał puchar Gazety Kościańskiej. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Przemysław Górski – WUJA BEDNAREK Kościan, który otrzymał puchar Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Kościanie Mirosława Dudy. Kolejne miejsca zajęli 4. Tomasz Ciesielski – ASY Przeźmierowo, 5. Zbigniew Sikora – Mieszana Kościan, 6. Jerzy Piechowiak – WUJA BEDNAREK Kościan, 7. Czesław Przydrożny – Walety Radomierz, 8. Józef Ruskowiak – ASY Śrem, 9. Antoni Hertmanowski – Mieszana Kościan, 10. Henryk Jankowski – TREFLE Rąbinek. W kategorii kobiet zwyciężyła Cecylia Stanisławiak – CELINA Lubosz Stary zdobywając puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Kluczewiaki Kluczewo w składzie: Zdzisław Kaźmierczak, Henryk Sofczyński, Jerzy Kortus i Danuta Buchwald. Drugie miejsce zajęła drużyna WALETY Radomyśl w składzie: Czesław Zieliński, Jarosław Wojciech, Henryk Grotowski i Czesław Przydrożny. Na trzecim miejscu mistrzostwa zakończył zespół MIESZANA Kościan składzie: Tadeusz Fabiś, Waldemar Kosiński, Antoni Hertmanowski i Zbigniew Sikora.  

Klasyfikację par wygrał duet Walety Radomierz: Czesław Zieliński i Wojciech Jarosław, wyprzedzając parę Antoniu Hertmanowski i Zbigniew Sikora – MIESZANA Kościan. Na trzecim stopniu podium stanęli Tomasz Ciesielski i Antoni Mocek – Asy Gołębin.

Łącznie nagrody otrzymało 40 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej, najlepsza kobieta oraz trzy pierwsze drużyny i pary. Nagrodą także został uhonorowany najstarszy zawodnik mistrzostw Leonard Majchrzak z drużyny LEON i Spółka Jutrosin.

Puchary i nagrody wręczali Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska i Starosta Kościański Henryk Bartoszewski.Obowiązki sędziego głównego pełnili Adam Wysocki i Mirosław Ciszewski a sprawną obsługę techniczną zapewnił Kacper Ratajczak.  

Mistrzostwa organizowane zostały przy wsparciu finansowym z budżetu Powiatu Kościańskiego w ranach konkursu ofert na wykonanie w 2019 roku w formie wspierania zadań publicznych będących realizacją zadań samorządu powiatowego w zakresie wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

Grzegorz Ratajczak

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg