Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-ps-gniewi-19         baner-tp-st-ki-19

RELACJA Z PRZEBIEGU MIĘDZYREGIONALNEGO TURNIEJU WIELKIEGO KOPA SPORTOWEGO

relacja p m kopa

Honorowy start Wielkiego Kopa pod nazwą Światowa Inauguracja Wielkiego Kopa miała miejsce w trakcie Ogólnopolskiego Turnieju Staropolskich Gier Karcianych zorganizowanego z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w dniu 14 października 2018 roku.

 

W niedzielę w dniu 17 marca 2019 w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Międzychodzie w Międzyregionalnym Turnieju Wielkiego Kopa wystartowało 20 zawodników z dwóch regionów kraju, z lubuskiego i wielkopolskiego.

 

Zanim jednak po raz pierwszy potasowano karty uczestnicy turnieju dzięki uprzejmości Natalii Czarneckiej Dyrektorki Powiatowej Bibliotek i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie (zbiorowy Ambasador Wielkiego Kopa) mogli wysłuchać pięknych melodii zagranych na akordeonie. Uczestnicy turnieju mogli w tym czasie raczyć się kawowym poczęstunkiem.

 

Po części artystycznej odbyła się uroczystość otwarcia turnieju, w której uczestniczył Tadeusz Wienke – Kierownik Referat Kultury i Promocji Urzędu Miasta, który rzecz jasna reprezentował również Krzysztofa Wolnego Burmistrza Międzychodu.

 

Wszyscy bardzo cieszyli się, że obecny był również z nami Jakub Wojciechowski – uczeń SP nr 2 w Międzychodzie (uczestnik turnieju kopa dla uczniów tej szkoły w dniu 14 października 2018 roku).

 

Uczestników turnieju powitał Władysław Ziółek po. Prezes Klubu Kontra – Rej w Międzychodzie. Następnie Marek Pospieszny – członek Zarządu, autor nowej gry Wielki Kop dokonał omówienia zasad jego gry, w tym różnic między Kopem Sportowym jak również genezę jej powstania. Przedstawił również uczestnikom turnieju jego regulamin.

 

Po tym fakcie zabrał głos Tadeusz Wienke, który w imieniu Krzysztofa Wolnego, Burmistrza Międzychodu oraz swoim własnym serdeczne pogratulował Markowi Pospiesznemu za wprowadzenie do systemu staropolskich gier karcianych gry Wielkiego Kopa, która stanowić będzie nowy atrakcyjny element dla promocji Międzychodu, Powiatu Międzychodzkiego – Krainy 100 Jezior oraz regionu Wielkopolska. Podziękował również wyżej wymienionemu za wcześniejsze liczne przedsięwzięcia, które zawierały w sobie wiele elementów promocji Miasta. Pogratulował pomysłu nadania osobom fizycznym i prawnym tytułów Ambasadorów Wilkiego, co jak podkreślił z pewnością stanowić będzie ważny czynnik rozwoju gry. Podziękował również uczestnikom turnieju za przyjęcie zaproszenia na turniej i tak dobrą frekwencję. Życzył autorowi gry, całej społeczności Klubu Kontra – Rej w Międzychodzie pomyślności we wdrażaniu tego nowego ciekawego projektu. Zapewnił również o wsparciu materialnym następnych przedsięwzięć z zakresu Wielkiego Kopa oraz innych gier karcianych organizowanych przez Międzychodzki Klub Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra – Rej w Międzychodzie.

 

Przed rozpoczęciem rozgrywek miały miejsce jeszcze trzy niespodzianki. Pierwsza to wręczenie na ręce Tadeusz Wienke przez Marka Pospiesznego w towarzystwie Władysława Ziółka aktu Honorowego Patrona Wielkiego Kopa Krzysztofowi Wolnemu Burmistrzowi Międzychodu. Druga to wręczenie przez Tadeusz Wienke w towarzystwie Władysława Ziółka i Marka Pospiesznego nominacji dla obecnych na tym turnieju Ambasadorów Wielkiego Kopa. Trzecia to dolosowanie do zbiorowych Ambasadorów Wielkiego Kopa (nasi Klubowi darczyńcy) zawodników, w celu utworzenia ich rankingu (patrz tabela wyników).

 

Teraz już przyszedł czas na indywidualne losowanie miejsc przy stolikach pierwszej rundy turnieju. O godz. 11/30 machina ruszyła przy pięciu stolikach roztasowano karty i z rumieńcami na policzkach (u większości zawodników) przystąpiono do gry Wielkiego Kopa!! Turniej rozegrany został w pięciu rundach po 32 rozdania.

 

Poziom turnieju jak to ocenił (nieco spóźniony), ale będący z nami cały czas Roman Michalak organizator ubiegłorocznych mistrzostw Polski w Kopa w Przeźmierowie, jako zróżnicowany obserwując przebieg gier przy różnych stolikach. Dodam, w tym miejscu od siebie, że w niedzielę przynajmniej pięciu zawodników grało w Wielkiego Kopa po raz pierwszy.

 

Większość zawodników po tym turnieju wypowiadało się, że Wielki Kop – to, co innego jest to nowa, odmienna, ciekawa, różniąca się od Kopa Sportowego gra, wymagająca jeszcze większej koncentracji, przynosząca trudno przewidzieć rozwiązania – nie można grać na pamięć - zebrane z rozmów przy stolikach i po zawodach. Jak to pokazują poniżej zaprezentowane wyniki rywalizacja była bardzo wyrówna i emocjonująca, aż do końca, co niektórych zawodników sytuacja ta niezmiernie ekscytowała przynosząc tak bardzo potrzebną adrenalinę.

 

Klub Kontra – Rej w Międzychodzie ustalił w sumie 27 zbiorowych Ambasadorów Wielkiego Kopa, ale w niedzielę w turnieju wzięło udział tylko 20 zawodników. Stąd tylko tyle zostało wylosowanych. Ranking zbiorowych Ambasadorów Wielkiego będzie prowadzony przez cały rok. Na każdych zawodach będą prowadzone odrębne dolosowania Firm i Instytucji, w zależności od tego ilu zawodników będzie grało w danym turnieju. Punkty będą naliczane narastająco; od taka dobra zabawa, ale my ją traktuję, jako promowanie naszych darczyńców!!! Tym razem, aby w rankingu wystartowało jak najwięcej firm dolosowano również zawodników spoza naszego miasta. Taka zasada będzie obowiązywała zawsze w tym roku.

 

W uroczystości podsumowania turnieju udział wziął Dariusz Nowak – przewodniczący międzychodzkiego parlamentu, czyli Rady Miasta, a jednocześnie dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Międzychód, który reprezentował Starostę Międzychodzkiego Rafała Litke.

 

Z racji tego, że przygotowaliśmy dla uczestników niedzielnego turnieju osiem nagród – ogłaszanie wyników, czego dokonał sędzia asystent - Krzysztof Bartkowiak – członek Klubu Kontra – Rej w Międzychodzie rozpoczęto ich wręczanie od miejsca ósmego. Miejsce na podium turnieju wywalczyli;

  • trzecie – Wojciech Lubik (Kontra – Rej). – 15 pkt. +42 – sprzęt wędkarski (150 zł) ufundowany przez pierwszego sponsora Wielkiego Kopa –Metalplast w Gorzowie Wlkp. (ul. Garbary 9 –
  • drugie miejsce – Krzysztof Kawa (Kontra – Rej) – 15 pkt. +96 - puchar ufundowany przez Rafała Litke Starostę Międzychodzkiego oraz nagrodę rzeczową – sprzęt wędkarski (200 zł) ufundowany przez Metalplast Gorzów Wlkp.
  • zwycięzcą Międzyregionalnego Turnieju Wielkiego Kopa rozegranego z okazji wręczania nominacji Ambasadorom Wielkiego Kopa został Krzysztof Otto (Kontra – Rej) – 16 pkt. +45. – puchar Krzysztofa Wolnego Burmistrza Międzychodu oraz nagroda rzeczowa – sprzęt wędkarski (300 zł.) ufundowany przez Metalplast Gorzów Wlkp.

Nagrody wręczał Dariusz Nowak w towarzystwie Władysława Ziółka i Marka Pospiesznego. Po tym fakcie nastąpiła prezentacja flagi Wielkiego Kopa oraz wspólne zdjęcia nagrodzonych (za Macieja Misiewicza nagrodę odebrał Adam Gidlewicz).

 

Na zakończenie turnieju Darek Nowak w imieniu Rafała Litke Starosty Międzychodzkiego, samorządu miasta oraz swoim własnym pogratulował Markowi Pospiesznemu bardzo cennej inicjatywy wdrożenia nowej gry, która stanowić będzie nowy ciekawy element promocji nie tylko Klubu Kontra – Rej ale co bardzo ważne Międzychodu, Powiatu Międzychodzkiego - Kariny 100 Jezior oraz Wielkopolski, życzył również Zarządowi Klubu organizacji zaplanowanych wielu ciekawych, z których trzy zostaną dofinansowane ze środków Powiatu. Oprócz dzisiejsze turnieju ze środków Powiatu do finansowane zostanie podsumowanie V edycji Gran Prix w Kopa o puchar Krainy 100 oraz Jubileuszowy V Memoriał Dominika Początka w Skata, Wielkiego Kopa, Kop Sportowego, Tysiąca oraz Brydża Sportowego.

 

Pogratulował organizatorom sprawnej organizacji turnieju oraz pozyskania pierwszego sponsora i to z Gorzowa Wlkp. dla rozgrywek Wielkiego Kopa.

 

Opracowanie:

Marek Pospieszny – członek Zarządu Klubu Kontra – Rej - autor gry Wielki Kop Gry - sędzia turnieju.

           

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg