Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Stormann Michał i Baszta Bytów wygrywają rozgrywki Dziemiańskiej Ligi Baśki w Dziemianach.

DSC 0237

3 marca 2019 roku w Ośrodku Kultury w Dziemianach odbyła się ostania kolejka Dziemiańskiej Ligi Baśki sezonu 2018/19.

W turnieju uczestniczyło 57 graczy. Najlepszym w kategorii open został Hetmański Grzegorz - Ewa + trzech.. Drugie miejsce zajął Kulas Roman - Kontra Chojnice, natomiast trzeci był Borzych Franciszek - Asy Chojnice.

W parach najlepszymi okazali się Ekman Kazimierz / Kwidzyński Kazimierz - Zawisza Borzytuchom. Drugie miejsce zajęła para Ewa + trzech - Jendernal Ewa / Hetmański Grzegorz, natomiast trzecie miejsce zajęła  Kontra Chojnice - Kulas Roman / Bartkowski Grzegorz.

W kategorii drużyn najlepszymi zostali zawodnicy z drużyny Drobna Szlachta, drugie miejsce zajęła drużyna Skowronki Kinice, natomiast trzecie miejsce przypadło dla drużyny Ewa + trzech.

Mistrzem Dziemiańskiej Ligi Baśki w sezonie 2018/19, został Storman Michał – Lipuszaki Lipusz. Drugie miejsce zajął Kulas Roman - Kontra Chojnice. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Cyborowski Roman - Skowronki Kinice. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Szulc Jan, Hetmański Grzegorz - Ewa+ trzech, Słomiński Jan - Borowiacy Chojnice i Borzyszkowski Jerzy - Wspaniali Dziemiany. Wśród pań najlepsza okazała się Ewa Jendernal - Ewa+ trzech.

W rywalizacji par wygrali Wspaniali Dziemiany – Jenta Józef i Borzyszkowski Jerzy. Drugie miejsce zdobyła para Jendernal Ewa i Hetmański Grzegorz - Ewa+ trzech. Trzecie miejsce zajęła Baszta Bytów - Litwiński Kazimierz i Rybicki Henryk.

Najlepszym zespołem Dziemiańskiej Ligi Baśki, została Baszta Bytów. Drugie miejsce zdobyli Wspaniali Dziemiany. Natomiast na trzecim miejscu finiszowały Skowronki Kinice. Wsród najlepszych zespołów rozgrywek sklasyfikowano także: Borowiacy Chojnice, Lipuszaki Lipusz, Asy Chojnice i Pogodni Dziemiany.

Posumowanie Dziemiańskiej Ligi Baśki, zostanie podane do wiadomości w terminie późniejszym.

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg