Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190217Rumia oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Rumia. Mistrzostwa Bałtyku w Baśce.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190217Rumia oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

rumia-mb-19-zdj

17 lutego 2019 roku w Rumi, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Bałtyku. Wydarzeniu sportowemu patronował Michał Pasieczny – Burmistrz Rumi.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund sportowych. Turniej był rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów.

Mistrzostwa Bałtyku były inauguracją Masters Kaszëbë 2019 na Kaszubach i Pomorzu. Organizator dla uczestników turnieju przygotował puchary i nagrody rzeczowe. Dla każdego uczestnika turnieju przygotowano także pamiątkowy button.

W turnieju zwyciężył z maksymalna ilością pkt Jereczek Marian - Gmina Kołczygłowy. Drugie miejsce zajął Loszyński Zbigniew – Żelistrzewo. Trzecie miejsce na podium zdobył Kuźmiński Mieczysław - Walety Orle Gm. Wejherowo. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Iwaniuk Wacław - Tornado Lębork, Miiller Gerard - Kaszuby Lębork, Karnowski Tadeusz - Asy Chojnice, Roda Stanisław - Szpica Szemud.

W rywalizacji par wygrali Jereczek Marian i Rybakowski Czesław - Gmina Kołczygłowy. Drugie miejsce zajęli Trocki Marian i Kuźmiński Mieczysław - Walety Orle Gm. Wejherowo. Trzecie miejsce zdobyła Szpica Szemud - Domarus Jacek i Roda Stanisław

W turnieju drużyn wygrała Gmina Kołczygłowy: kpt. Sadowski Grzegorz, Machajewski Mieczysław, Jereczek Marian i Rybakowski Czesław. Na podium znalazły się drużyny Tornado Lębork i Szpicy Szemud. Wśród najlepszych drużyn sklasyfikowano także: Żelistrzewo, Orły Rumia, Walety Orle Gm. Wejherowo i Asy Białogóra

Mistrzostwa Bałtyku, zostały rozegrane w hali widowisko – sportowej MOSiRw Rumi.

Patronat honorowy:

Michał Pasieczny – Burmistrz Miasta Rumia

Ariel Sinicki – Przewodniczący Rady Miasta Rumia

 

Organizator Mistrzostw Bałtyku:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – Rumia

Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës

 

masters kaszebe baszka

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

{gallery}19/190217Rumia{/gallery}

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg