Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

    baner-zt-z19           

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190127Koscian oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Zenon Nowaczyk ze Śremu wygrał czwarty turniej kopa Grand Prix Powiatu Kościańskiego.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19/190127Koscian oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

190127Koscian01

W niedzielę 27 stycznia 2019 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie rozegrany został IV turniej kopa sportowego XIII edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego, nad którym patronat honorowy sprawowali Małgorzata Adamczak – Burmistrz Śmigla i Wiesław Kasperski - Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.

W turnieju wzięło udział 132 zawodników w tym 3 panie.

Zwycięzcą turnieju został Zenon Nowaczyk ze Śremu, zdobywając puchar Burmistrza Śmigla, który zgromadził 18,5 punktów dużych i 171 małych.

Drugie miejsce zajął Czesław Jurga z Kościana i odebrał puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla.

Na trzecim miejscu uplasował się Artur Tomczak z Donatowa.

W czołowej dziesiątce kolejne miejsca zajęli Robert Grycz ze Spytkówek, Józef Brenski z Sączkowa, Karol Lemański ze Starego Bojanowa, Marian Oto ze Starego Belęcina, Oskar Walenciak z Piotrkowic, Eugeniusz Szydłowski z Żabna, Ryszard Stanisławiak ze Starego Lubosza.    

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Małgorzata Staśkiewicz z Widziszewa.

Organizatorzy przygotowali nagrody dla 30 najlepszych zawodników.

Na czoło klasyfikacji generalnej GP po IV rundach powrócił Oskar Walenciak z Piotrkowic, który zgromadził 63,5 punktów dużych i 336 małych. Na drugie miejsce awansował Jerzy Cieślak z Kościana a Karol Lemański ze Starego Bojanowa plasuje się na trzecim miejscu.

Kolejne miejsca zajmują : Zenon Nowaczyk ze Śremu, Daniel Walenciak z Jasienia, Andrzej Chumski z Kościana, Mieczysław Homski z Kościana, Zbigniew Gogół ze Śmigla, Aleksander Balcerzak z Bojanowa i Jan Drąg z Kościana.

Ostatni turniej zaliczany do tegorocznej klasyfikacji Grand Prix rozegrany zostanie w niedzielę na 17. 02. br. o godz.1300 w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie.

Podsumowanie wyników obecnej edycji Grand Prix oraz wręczenie pucharów i nagród odbędzie się podczas Mistrzostw Gminy Kościan w kopa sportowego, które organizatorzy zaplanowali na 10 marca 2019 r.

Grzegorz Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

{gallery}19/190127Koscian{/gallery}

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg