Przywidz. Syrocki Jerzy zdobył Puchar Kaszëbë Baszka.

Opublikowano: wtorek, 08, styczeń 2019 12:26

przyw syrocki

2 grudnia w Arena Przywidz odbył się turniej sportowy o Puchar Kaszëbë Baszka. Wydarzeniu sportowemu patronował Marek Zimakowski – Wójt Gminy Przywidz.

Turniej był podsumowaniem rozgrywek sportowych Masters Pomorze 2018 i także inauguracją sezonu 2019. Puchar Kaszëbë Baszka, miał charakter mikołajkowy połączony z imieninami Barbary, patronki baśkarzy.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem trefl, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostało rozegranych 5 rund. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Turniej o Puchar Kaszëbë Baszka, został rozegrany w Patio Hali Sportowej Arena Przywidz.

Zwycięzcą turnieju został Syrocki Jerzy - AS Pik IV Chełmża. Drugie miejsce zajął Borzyszkowski Ryszard - Ewa + trzech Kościerzyna. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Jerzy Pasik (jokier reprezentujący Rafała Grabowskiego) – As Pik II Chełmża. Najlepszą zawodniczką została Halina Tandecka z Sami Swoi.

Turniej par wygrali Hetmański Grzegorz i Borzyszkowski Ryszard - Ewa + trzech Kościerzyna. Drugie miejsce zajęła Baszta Bytów - Paszke Ireneusz i Ekman Kazimierz. Na trzecim miejscu Szutkowski Piotr i Pasik Jerzy (jokier) / Grabowski Rafał – As Pik II Chełmża.

Najlepszym zespołem został As Pik IV Chełmża, który reprezentowali: Poznański Grzegorz, Konicki Waldemar, Syrocki Jerzy, Szatkowski Grzegorz. Drugie miejsce zdobył zespół Sami Swoi, natomiast na trzecim miejscu rywalizację ukończyła ekipa Ewa + trzech z Kościerzyny. Blisko podium finiszowały kolejne zespoły: Pasjonaci Sępólno Krajeńskie, Kaszebe Baszka Nowa Karczma, As Pik III Chełmża oraz Orły Przodkowo.