Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-pp-br-19         baner-Pch-19

Wszystkich Świętych - wspominamy tych, którzy odeszli.

jak-przybrac-grob-na-swieto-zmarlych 654327

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas na wspominanie osób, które odeszły od nas na zawsze. 1 listopada są uroczystości Wszystkich Świętych. Wielu z nas traktuje ten dzień szczególnie. Odwiedzamy groby swoich przodków, wspominamy tych, którzy odeszli…

W tym dniu odwiedzamy cmentarze, żeby ozdobić groby zmarłych kwiatami i zapalić znicze. Pamiętajmy także, żeby w Dzień Zaduszny, czyli Zaduszki, wspominać naszych zmarłych kolegów „baśkarzy”. Ten dzień jest dniem wspominania zmarłych.

Zagonieni trudami dnia codziennego nie zawsze pamiętamy, o tych, co odeszli. Dlatego 1 i 2 listopada pamiętajmy o naszych kolegach, przyjaciołach - odwiedzajmy ich i pamiętajmy o nich...

W tym roku odeszli od nas: Zbyszek Wojniusz (Gucio) – Energetyk Trzcianka, Marek Kisielewski – Bory Tuchola, Kazimierz Dąbrowski – Zamek Hotel Gniew

 

Nie umiera ten - kto trwa w pamięci żywych. Pamięci:

Piotra Woelke, Michała Czarnowskiego, Jacka Prętkiego, Michała Dopierały, Henryka Pelowskiego, Daniela Czapiewskiego, Tadeusza Napiątka, Bronisława Walińskiego, Huberta Białk, Stanisława Wróbel, Mirosława Malc, Andrzeja Gembickiego, Waldemara Pryczkowskiego, Waldka Kopani, Grażyny Szczypior, Franciszka Derra.

W naszej pamięci zostaną na zawsze ,,baśkarzami’’ ale także naszymi kolegami i przyjaciółmi, których spotkaliśmy na naszej drodze.

Ku Pamięci, Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës i portal kaszebe-baszka.pl

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg