Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Baśka Białogóra i Andrzej Maszke liderami Masters Pomorze 2018.

baska bb a maszka

Baśka Białogóra lider Masters Pomorze

W Masters Pomorze 2018, Baśka Białogóra zmierza po końcową wygraną i jest głównym faworytem do wygrania rozgrywek. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek o miejsce na podium zespołów z Kaszub z koalicją As Pik Chełmża.

Zabory CUP, przyniósł sukces zespołom Borowiaków Chojnice i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, które włączyły się do walki o miejsce na podium na koniec rozgrywek. Duży sukces odniósł Czesław Dąbrowski z As Pik V z Chełmży, który wygrał drugi turniej z rzędu z max ilością pkt. Rywalizacja jest bardzo wyrównana i na razie wszyscy są bardzo blisko siebie. Kolejny turniej zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ będzie miał już decydujący wpływ na poszczególne rankingi.

W rankingu indywidualnym liderem pozostał Maszke Andrzej - Baśka Białogóra. Drugie miejsce zajmuje Ugowski Mirosław - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Na trzecim miejscu znajduje się Roman Tietz z As Pik II Chełmża. Blisko podium znajdują się także: Słomiński Jan - Borowiacy Chojnice, Ryszard Koziróg z Baśki Białogóra, Hetmański Grzegorz - Ewa+trzech Kościerzyna i Dąbrowski Czesław - As Pik V Chełmża. Wszyscy zawodnicy są bardzo blisko wygranej, jednak największe szanse posiada lider rozgrywek Andrzej Maszke.

W rankingu par prowadzi As Pik Chełmża – Ryszard Zambrowski i Jan Nowacki. Drugie miejsce zajmuje Maszke Andrzej i Jamrus Jan - Baśka Białogóra. Trzecie miejsce na podium zajmują zawodnicy Baśka Białogóra – Baran Marek i Koziróg Ryszard. W walce o podium liczą się także Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Ugowski Mirosław i Wilma Władysław oraz Borowiacy Chojnice - Trześniewski Kazimierz i Słomiński Jan

Liderem rozgrywek zespołów jest Baśki Białogóra – kpt. Andrzej Maszke, Marek Baran, Jan Jamrus, Ryszard Koziróg. Na podium znajduje się także As Pik III Chełmża i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Kolejne zespoły także będą walczyć o awans w rankingu: As Pik IV Chełmża, Borowiacy Chojnice, AS PIK II Chełmża i Relax Runowo. Zapowiada się pasjonujący finał rozgrywek, cztery zespoły będą rywalizować o miejsce na podium. Białogóra jest już poza zasięgiem goniących.

Kolejnym turniejem rozgrywanym w ramach Masters Pomorze 2018, będzie turniej Brama Pomorza, który zostanie rozegrany 14 października, w Szkole Podstawowej Nr 7, ul. Tuwima 2 w Chojnicach.

 

MASTERS POMORZEEE

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg