Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Brusy. Czesław Dąbrowski i Borowiacy Chojnice zdobywają CUP Zabory CUP.

180916Brusy27

16 września w Brusach, odbył się turniej sportowy o Zabory CUP. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Burmistrza Brus – Witolda Ossowskiego i Prezesa ZKP w Brusach – Stanisława Kobusa.

Turniej Zabory CUP był rozgrywany według obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport z Asem trefl w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostało rozegranych 5 rund. Dla uczestników turnieju przygotowano też pamiątkowy button.

Zabory CUP zdobył Dąbrowski Czesław - As Pik V Chełmża, który dokonał niesamowitej rzeczy wygrywając po raz drugi z rzędu zdobywając max ilość pkt. Drugie miejsce zajął Kortas Franciszek - Borowiacy Chojnice. Na trzecim miejscu rywalizację ukończył Ugowski Mirosław - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Blisko podium finiszowali kolejni zawodnicy: Kuling Jerzy - Brama Chojnic, Lemańczyk Zenon - Pasjonaci Sępólno Krajeńskie, Grabowski Rafał - As Pik I Chełmża i Kosecki Alfred - Chojny Chojnice. Najlepszą zawodniczką turnieju została Maria Bołtroczyk z Baszty Bytów.

Turniej par wygrali Dąbrowski Czesław i Piekański Bernard z As Pik V Chełmża. Drugie miejsce zdobyli Kuling Jerzy i Mrózek Ryszard - Brama Chojnic. Trzecie miejsce zdobyły Chojny Chojnice - Kosecki Alfred i Partyka Ireneusz.

W rywalizacji zespołów zwyciężyli Borowiacy Chojnice – kpt. Trześniewski Kazimierz, Borzych Franciszek, Kortas Franciszek i Slomiński Jan. Drugie miejsce zajął zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Ugowski Miroslaw, Mosiński Henryk, Piełowski Janusz, i Wilma Władysław. Trzecie miejsce zdobyły Chojny Chojnice – kpt. Kosecki Alfred, Gradowski Andrzej, Partyka Ireneusz i Wenderski Bogdan. Wsród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano: Skowronki Kinice, Brama Chojnic, Pasjonaci Sępólno Krajeńskie i As Pik I Chełmża

Wyniki uzyskane podczas turnieju Zabory CUP, zaliczają się do rankingu Masters Pomorze 2018.

Turniej Zabory CUP, został rozegrany w gościnnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Organizatorem turnieju było Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie w Brusach.

MASTERS POMORZEEE

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg