Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-kosak-mar-19             baner-BC19

Bytów. Kaszëbë Baszka Nowa Karczma i Jan Słomiński zdobywcami Super Puchar Polski w Czarną Baśkę.

bytow kasz nowa karcz

17 czerwca 2018 roku w Bytowie w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Dzieci Europy odbył się turniej sportowy o Super Puchar Polski w Czarną Baśkę.

 

Turniej o Super Puchar Polski w Czarną Baśkę, był rozgrywany zgodnie obowiązującymi przepisami gry Baszka Méster Sport z As trefl w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostało rozegranych 5 rund po 32 rozdania. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. 

Czarna Baśka z as trefl zdobywa coraz większą popularność w rozgrywkach sportowych. Dlatego turniej o Super Puchar Polski otwiera nowy kierunek rozgrywek w Baśce dedykowany miłośnikom Baśki z as trefl. Super Puchar Polski w Czarną Baśkę, zalicza się do rankingu Masters Pomorze 2018. 

 

Turniej o Super Puchar Polski w Czarną Baśkę zdobył w kategorii open Słomiński Jan - Borowiacy Chojnice, który odniósł jeden z największych swoich sukcesów sportowych. Drugie miejsce zdobył Wysocki Józef - Chojny Chojnice. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Koziróg Ryszard - Baśka Białogóra. Wśród najlepszych zawodników turnieju sklasyfikowano także kolejnych zawodników: Hetmański Grzegorz - Ewa+trzech Kościerzyna, Kuciak Zbigniew - AS PIK III Chełmża, Rzymski Roman - AS Pik I Chełmża, Jarzembiński Kazimierz - Orły Rumia. Najlepszą zawodniczka turnieju została Chrapkowska Mirosława z Sami Swoi Konarzyny.

 

W rywalizacji par wygrali Kosecki Alfred i Wysocki Józef - Chojny Chojnice. Drugie miejsce zdobyła para Wiśniewski Jan i Jarzembiński Kazimierz - Orły Rumia. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Kaszëbë Baszka Nowa Karczma - Mosiński Henryk i Piełowski Janusz.

 

Najlepszym zespołem w turnieju o Super Puchar Polski z czarną Baśkę z as trefl została drużyna Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, która wystąpiła w następującym składzie – kpt. Ugowski Mirosław, Mosiński Henryk, Piełowski Janusz i Wilma Władysław. Dla zespołu z Nowej Karczmy to kolejny sukces sportowy ponieważ niedawno w Szemudzie została Mistrzem Polski. Drugie miejsce zdobył lider rozgrywek Masters Pomorze Baśka Białogóra – kpt. Maszke Andrzej, Baran Marek, Jamrus Jan i Koziróg Ryszard. Na trzeci miejscu finiszowały Chojny Chojnice - Kosecki Alfred, Gradowski Andrzej, Wenderski Bogdan, Wysocki Józef. Blisko podium finiszowały kolejne zespoły, które rozegrały dobry turniej sportowy: Pasjonaci Sępólno Krajeńskie, AS PIK III Chełmża, Asy Chojnice i Ewa+trzech Kościerzyna.

 

Patronat honorowy nad turniejem o Super Puchar Polski w Czarną Baśkę objął Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt, Starosta Bytowski Leszek Waszkiewicz oraz Ryszard Sylka – Burmistrz Bytowa.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju należą się KK Baszta Bytów i Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczym im. Dzieci Europy.  

masters-pomorze

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg