Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mechowa18             baner-zuk-zlota18

Jerzy Urich i Klimek Grudziądz liderami Masters Kaszëbë 2018.

jer uri klim master

Czwarty turniej Masters Kaszëbë 2018 o Puchar Bałtyku, odbył się w Gniewinie i przyniósł sukces Klimkowi Grudziądz. Liderami rozgrywek pozostał Jerzy Urich z Tornado Lębork.

Puchar Bałtyku przyniósł po raz kolejny sukces zawodnikom Klimka Grudziądz, którzy w Gniewinie czują się jak w domu. W czołówce także sklasyfikowano Tornado Lębork, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Asy Chojnice i Donimierz, które to zespoły nadają ton rozgrywkom Masters Kaszëbë 2018.

W rankingu indywidualnym liderem pozostał Jerzy Urich z Tornado Lębork. Drugie miejsce zajmuje Wojciech Kawski z Klimka Grudziądz. Na trzecim miejscu znajduje się Janusz Piełowski - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma. Blisko podium znajdują się także: Jacek Domarus – Szpica Szemud, Ryszard Waldowski – Donimierz, Tadeusz Kiedrowski - Asy Chojnice i Klajborowski Janusz – Klimek Grudziądz.

W rankingu par prowadzą Bruszkiewicz Andrzej i Waldowski Ryszard - Donimierz. Drugie miejsce zajmuje Klimek Grudziądz i Lipowski Mirosław i Kawski Wojciech. Trzecie miejsce na podium zajmująDominiecki Tadeusz i Urich Jerzy - Tornado Lębork.

Liderem rozgrywek zespołów został Klimek Grudziądz – kpt. Lipowski Mirosław, Kawski Wojciech, Klajborowski Janusz, Jaworowski Janusz. Na podium znajduje się także Donimierz i Tornado Lębork. Kolejne miejsca następujące zespoły: Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Szpica Szemud, Hotel Zamek Gniew i Asy Chojnice.

Kolejnym turniejem rozgrywanym w ramach Masters Kaszëbë 2018, będą Mistrzostwa Kaszub, które odbędą się 24 czerwca w Bolszewie.

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg