Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Chwaszczyno. Nowopolski Tadeusz i Borowiacy Chojnice wygrywają Sucovia CUP.

chwaszcz nowopol tadeu

20 maja w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie odbył się turniej sportowy Sucovia Cup. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żukowa – Wojciecha Kankowskiego.

 

Turniej Sucovia Cup zalicza się do rankingu Masters Pomorze 2018. Drużyny grały wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania. Rywalizowano o puchary oraz nagrody rzeczowe. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. 

Zwycięzcą turnieju Sucovia Cup został Nowopolski Tadeusz z Hotelu Zamek Gniew. Drugie miejsce zajął Borzych Franciszek reprezentujący Borowiacy Chojnice. Trzecie miejsce zdobył Bochentyn Stanisław z zespołu Redzianie. Blisko podium finiszowali także: Kuciak Zbigniew - AS PIK III Chełmża, Hetmański Grzegorz - Ewa+trzech, Mosiński Henryk - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma i Smoliński Stefan - Asy Mikołajki. Najlepszą zawodniczką turnieju została Ewa Jendernal - Ewa+trzech z Kościerzyny.

Turniej par wygrali Borowiacy Chojnice - Kortas Franciszek i Borzych Franciszek. Drugie i trzecie miejsce przypadło zawodnikom Hotelu Zamek Gniew Rajski Kazimierz i Nowopolski Tadeusz oraz Dąbrowski Grzegorz i Dąbrowski Sławomir.

W rywalizacji zespołów zwyciężyli Borowiacy Chojnice, którzy wyprzedzili Hotel Zamek Gniew i Ewa+trzech Kościerzyna. Wśród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano następujące zespoły: Baśka Białogóra, Baszta Bytów, Pogorszewo i Dragon Gdynia

W turnieju brała udział drużyna reprezentująca OKiS Żukowo, składająca się z uczestników organizowanego przez ośrodek programu nauki gry w Baśkę.

Organizatorem turniej sportowego Sucovia Cup był Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg