Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-djk-z-19         baner-czersk-19

Mojusz. Jan Formela i FC Sierakowice zwycięzcami Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego.

moju jan forme fc

7 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbył się V turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18, który został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli.

Mistrzem Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego został Jan Formela – Pogorszewo. Drugie miejsce zdobył Zbigniew Dalecki – FC Sierakowice, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowany został Zdzisław Rojek – Pogorszewo.

W rywalizacji par zwyciężył FC Sierakowice - Labuda Kazimierz i Dalecki Zbigniew. Drugie miejsce zdobyła druga para FC Sierakowice - Płotka Piotr i Klinkosz Henryk. Trzecie miejsce zdobyła para Pogorszewa – Formela Jan i Szulc Jan.

W rywalizacji zespołów zwyciężyło FC Sierakowice – kpt. Plotka Piotr, Dalecki Zbiniew, Klinkosz Henryk, Labuda Kazimierz. Drugie miejsce zajął zespół Orłów Przodkowo – kpt. Kolka Roman, Koszałka Zbigniew, Kuczyński Mirosław, Tarasiuk Józef. Trzecie miejsce zdobył zespół z Pogorszewa – kpt. Górski Ryszard, Formela Jan, Rojek Zdzisław, Szulc Jan. Kolejne miejsca zajęły następujące zespoły: Słupia Sulęczyno Leszczyna, Kaszebe Baszka Nowa Karczma i Kosy Sierakowice.

21 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbędą się Mistrzostwa Gminy Sierakowice, podczas których zostaną nagrodzeni zwycięzcy Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18. Turniej zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli. Turniej zostanie rozegrany w sobotę o godz. 15,  w Szkole Podstawowej w Mojuszu.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich baśkarzy z północy Kaszub do rywalizacji sportowej w rozgrywkach Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego w sezonie 2017/18. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg