Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-djk-z-19         baner-czersk-19

Mojusz. Stencel Władysław i FC Sierakowice Liderami Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego.

mojusz plotka

17 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbył się IV turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18, która jest rozgrywana pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli.

IV turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego, wygrał Płotka PiotrFC Sierakowice, który wyprzedził Romana Kolkę - Orły Przodkowo i Zdzisław Rojek - Pogorszewo. W rywalizacji par wygrali Płotka Piotr i Klinkosz Henryk. Drugie miejsce zajęła Leszczyna - Felskowski Ireneusz i Felskowski Kamil. Trzecie miejsce zdobyło Orły Przodkowo - Kolka Roman i Kuczyński Mirosław. Wśród zespołów zwyciężyło FC Sierakowice – kpt. Płotka Piotr, Dalecki Zbigniew, Klinkosz, Labuda Kazimierz. Kolejne miejsca na podium zajęły zespoły Leszczyny i Słupi Sulęczyno.

Liderem rozgrywek pozostał Władysław Stencel - Słupia Sulęczyno. Drugie miejsce zajmuje Jan Formela – Pogorszewo. Natomiast na trzecim miejscu znajduje się  Rojek Zdzisław – Pogorszewo.. Blisko podium znajduje się także Kamil Felskowski – Leszczyna, Zbigniew Dalecki – FC Sierakowice i Felskowski Ireneusz - Leszczyna.

W rywalizacji par prowadzi Leszczyna - Felskowski Ireneusz i Felskowski Kamil. Drugie miejsce zajmuje Sylka Józef i Stencel Władysław ze Słupi Sulęczyno. Trzecie miejsce na podium zajmują Orły Przodkowo - Tarasiuk Józef i Koszałka Zbigniew.

W rywalizacji zespołów także prowadzą FC Sierakowice – kpt. Płotka Piotr, Dalecki Zbigniew, Klinkosz, Labuda Kazimierz. Kolejne miejsca zajmują następujące zespoły: Orły Przodkowo, Leszczyna, Słupia Sulęczyno, Pogorszewo oraz Kaszebe Baszka Nowa Karczma.

7 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbędzie się V turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18, który zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli.

Na cykl Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego będzie się składać V turniejów, które wyłonią zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych. Liga będzie rozgrywana wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem. Zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Powiatu Kartuskiego oraz nagrodę główną telewizor w klasyfikacji open.

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w soboty o godz. 15,  w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Podsumowanie Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego, nastąpi 21 kwietnia 2018 roku w finałowym turniejem o Mistrzostwo Gminy Sierakowice.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich baśkarzy z północy Kaszub do rywalizacji sportowej w rozgrywkach Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego w sezonie 2017/18. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg