Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-djk-z-19         baner-czersk-19

Marcin Jędrzejczak i Walety Czempiń Mistrzami Gminy Kościan w kopa sportowego.

marc-jaedrzejcz-new

25 marca 2018 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego  w Kościanie odbyły sięXI Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego. Organizatorami mistrzostw byli Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. 

Uczestniczyło w nich 104 zawodników, w tym 4  panie. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach uczestniczyli także zawodnicy z powiatów: poznańskiego, śremskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego i obornickiego.

Mistrzem Gminy Kościan na rok 2018 został Marcin Jędrzejczak Trefle Krzyżano,  zdobywając puchar oraz główną nagrodę, ufundowane przez Wójta Gminy Kościan. Drugie miejsce zajął,tracąc do zwycięzcy zaledwie 6 małych punktów – Piotr Bucher – WALETY Czempiń i odebrał puchar Gazety Kościańskiej.  Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Jacek Michalski – TEAM Dębiec, który otrzymałpuchar przewodniczącego komisji spraw społecznych, oświaty i sportu Rady Gminy Kościan Michała Jaworskiego. Kolejne miejsca zajęli 4. Eugeniusz Budzyń – KASZPIR Kościan, 5. Kazimierz Trąbka – REMISI Kościan, 6. Tadeusz Książyk – SĘPY Kawczyn, 7. Wiesław Matuszczak – ŻABY Żabno, 8. Krzysztof Herman – CHLUBA Chludowo, 9. Zenon Andrzejewski – Sępy Kawczyn, 10. Ireneusz Warzybok – CHLUBA Chludowo. W kategorii kobiet zwyciężyła Barbara Skórzewska – CENTRUM Kościan  zdobywając puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy Kościan Jana Szczepaniaka.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół WALETY Czempiń w składzie: Ireneusz Kaźmierczak, Piotr Bucher, Tadeusz Śmichurski i Przemysław Dziamski. Drugie miejsce zajęła drużyna CHLUBA Chludowo występująca w składzie: Krzysztof Herman, Ireneusz Warzybok, Mirosław Dalecki i Roman Taczkowski. Na trzecim miejscu mistrzostwa zakończył zespół WUJA BEDNAREK Kościan w składzie: Jerzy Piechowiak, Henryk Grobelny, Piotr Kaczmarek i Ryszard Kuraszyk. Zawodnicy z trzech najlepszych drużyn otrzymali medale ufundowanymi przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie oraz nagrody.

Klasyfikację par wygrał duet WALETY Czempiń Ireneusz Kaźmierczak i Piotr Bucher, wyprzedzając parę Krzysztof Herman i Ireneusz Warzybok Chluba Chludowo. Na trzecim stopniu podium stanęli Piotr Kaczmarek i Ryszard Kuraszyk reprezentujący WUJA BEDNAREK Kościan. 

Łącznie nagrody otrzymało 18 najlepszych zawodników, najlepsza kobieta  oraz trzy pierwsze drużyny i pary. Puchary i nagrody wręczył Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła, który sprawował patronat honorowy nad  mistrzostwami. Obowiązki sędziego głównego pełnił Adam Wysocki a sprawną obsługę techniczną zapewnił Wiktor Kabat.  

               

Info Grzegorz Ratajczak
Foto Karolina Siemiaszko

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg