Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-DZLB-20-01

Lipusz. Tadeusz Kiedrowski i Tornado Lębork zdobywcami Pucharu Kaszub.

liusz tad kiedro torn

11 marca 2018 roku w Lipuszu, odbył się turniej sportowy o Puchar Kaszub w Baśkę. Turniej karcianej Baśki, został rozegrany pod patronatem Wójta Gminy Lipusz Mirosława Ebertowskiego.

 

W Lipuszu baśkarze powitali wiosnę, grając o Puchar Kaszub. Turniej był dedykowany wszystkim paniom pasjonującym się grą w Baśkę. Na uczestników turnieju czekało swojskie jadło przygotowane przez KGW z Lipusza. Partnerem turnieju był Zajazd Borowa Ciotka z Lipusza. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymali pamiątkowy button.

 

Puchar Kaszub zdobył Tadeusz Kiedrowski – Asy Chojnice, który wygrał swój pierwszy Masters Kaszëbë. Drugie miejsce zdobył Cyborowski Roman - Bory Tuchola. Trzecie miejsce zajął Miiller Gerard - Kaszuby Lębork. Blisko podium finiszowali następujący zawodnicy: Orłowski Marian i Pokładowski Marian – zawodnicy Kaszubia Studzienice, Waldowski Ryszard – Donimierz i Nowopolski Tadeusz - Hotel Zamek Gniew. Najlepszą zawodniczką turnieju została Maria Bołtroczyk z Baszty Bytów.

 

Turniej par wygrali Orłowski Marian i Pokładowski Marian – zawodnicy Kaszubia Studzienice. Drugie miejsce zdobyła para Bory Tuchola - Cyborowski Roman i Dominowicz Leon. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Tornado Lębork - Dominiecki Tadeusz i Urich Jerzy.

 

W rywalizacji zespołów wygrało Tornado Lębork – kpt. Tadeusz Dominiecki, Jan Formela, Wacław Iwaniuk, Jerzy Urich. Drugie miejsce zdobył zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Jan Szczechowiak, Henryk Mosiński, Janusz Piełowski, Mirosław Ugowski. Trzecie miejsca zajął zespół Klimka Grudziądz – kpt. Mirosław Lipowski, Wojciech Kawski, Janusz Klajborowski, Janusz Jaworowski. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: Kaszubię Studzienice, Hotel Zamek Gniew, Bory Tuchola, Szpicę Szemud i Baśkę Białogóra

 

Turniej Baśki, został rozegrany w Zespole Szkół w Lipuszu. Wyniki turnieju zaliczają się do rankingu Masters Kaszëbë 2018.

 

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Lipusz - Mirosław Ebertowski

Dyrektor GOKSiR – Kamila Żywicka.

 

Współorganizatorem Pucharu Kaszub w karcianą Baśkę była drużyna Mistrza Polski FBR Gostomski Lipusz oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu.

 

masters kaszebe baszka

 

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg