Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-DZLB-20-01

Bogdan Miszka wygrywa V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki – Jerzy Tajer zwycięzcą rozgrywek.

bogd misz wygr dziam

Foto wykonał Sulej OK Dziemiany

4 marca 2018 roku w Ośrodku Kultury w Dziemianach, odbył się V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki 2017/18. Zwycięzcą został Bogdan Miszka reprezentujący Luzino.

Dziemiańska Liga Baśki jest rozgrywana pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dziemiany Leszka Pobłockiego. Organizatorem rozgrywek był Ośrodek Kultury w Dziemianach.

V turniej Dziemiańskiej Ligi Baśki, wygrał Miszka Bogdan– Luzino, który wyprzedził Jerzego Tajer - Rzemieślnik Mrocza i Mariusza Lorek - Orły Klawkowo. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Gradowski Andrzej - Chojny Chojnice, Płaczek Józef - Rzemieślnik Mrocza, Wilma Władysław - Pogodni Dziemiany. Najlepszą zawodniczka turnieju została Ewa Jendernal (Ewa + trzech Kościerzyna).

W rywalizacji par wygrali Borzych Franciszek i Lorek Mariusz - Orły Klawkowo. Drugie miejsce zdobyła para z Luzina – Poblocki Tadeusz i Miszka Bogdan. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Chojny Chojnice - Gradowski Andrzej i Wenderski Bogdan, którego reprezentował Włodek Łangowski.

Wśród zespołów zwyciężyło Luzino – kpt. Tobias Zbigniew, Miszka Bogdan, Pierszewski Tadeusz i Pobłocki Tadeusz. Drugie miejsce zdobyły Chojny Chojnice – kpt. Kosecki Alfred, Gradowski Andrzej, Wenederski Bogdan, Wysocki Józef. Trzecie miejsce zdobył Rzemieślnik Mrocza – kpt. Tajer Jerzy, Kamiński Stefan, Łusiak Zygmunt, Płaczek Józef. Kolejne miejsca blisko podium zajęły następujące zespoły: Orły Klawkowo, Lipuszaki Lipusz, Sami Swoi Konarzyny, Pogodni Dziemiany.

Na cykl Dziemiańskiej Ligi Baśki składało się V turniejów, które wyłoniły zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrali 5 rund sportowych po 32 rozdania. Turnieje były rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem”. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Gminy Dziemiany oraz nagrodę główną telewizor.

Ośrodek Kultury w Dziemianach serdecznie zaprasza wszystkich baśkarzy na Puchar Gminy Dziemiany, który odbędzie się 24 marca 2018 (godz. 13). Turniej będzie podsumowaniem rozgrywek Dziemiańskiej Ligi Baśki 2017/18.

Info - Dariusz Turzyński

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg