Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-DZLB-20-01

Rumia. Bolesław Jaszke i Tornado Lębork Mistrzami Bałtyku w Baśce.

rumia bolesl jaszke

11 lutego 2018 roku w Rumi, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Bałtyku. Wydarzeniu sportowemu patronował Michał Pasieczny – Burmistrz Rumi.

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 5 rund sportowych. Turniej był rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów.

Zwycięzcą turnieju i Mistrzem Bałtyku został Jaszke Bolesław - Kłos Werblinia. Drugie miejsce zdobył Urich Jerzy - Tornado Lębork. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Bochentyn Stanisław - Walety Reda. Blisko podium finiszowali także: Pallach Jan – Luzino, Stefański Stanisław - Dragon Gdynia, Sadowski Grzegorz - Gmina Kołczygłowy i Kawski Wojciech - Klimek Grudziądz. Najlepszą zawodniczką turnieju została Kruk Elżbieta – Asy Kamień.

Turniej par wygrali Jaszke Bolesław i Drzeżdżon Zbigniew - Kłos Werblinia. Drugie miejsce zdobyły Walety Reda - Bochentyn Stanisław oraz Bochentyn Stefan. Trzecie miejsce na podium zdobyli Dominiecki Tadeusz i Urich Jerzy - Tornado Lębork.

W rywalizacji zespołów zwyciężyło Tornado Lębork – kpt. Dominiecki Tadeusz, Formela Jan, Iwaniuk Wacław, Urich Jerzy. Drugie miejsce zdobył Dragon Gdynia – kpt. Czarniecki Andrzej, Balewski Mieczysław, Matysiak Marian, Stefański Stanisław. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Remusa Żelistrzewo – kpt. Miszka Bogdan, Bojka Jerzy, Kreft Kazimierz, Pierszewski Tadeusz. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: Kłos Werblinia, Asy Chojnice, Luzino i Hotel Zamek Gniew

Mistrzostwa Bałtyku były inauguracją Masters Kaszëbë 2018 na Kaszubach i Pomorzu. Dla uczestników turnieju przygotowano 40 pucharów i nagród rzeczowych oraz pamiątkowy button. Mistrzostwa Bałtyku rozegrano w hali widowisko – sportowej MOSiR w Rumi.

Patronat honorowy:

Michał Pasieczny – Burmistrz Miasta Rumia

Ariel Sinicki – Przewodniczący Rady Miasta Rumia

 

Organizatorem Mistrzostw Bałtyku, było Stowarzyszenie Federacja Kaszëbë Baszka i Lës wspólnie z MOSiR Rumia.

 

masters kaszebe

 

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg