Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-DZLB-20-01

Międzychód. Wiesław Kamiński wygrywa V turniej Grand Prix w Kopa Sportowego o puchar Krainy 100 Jezior.

grand prix kopa sportowego

W piątej sesji zwyciężył Wiesław Kamiński  wyprzedzając Wojciecha Dyla oraz Włodzimierza Fojuda. Piąta sesja IV edycji GP w Kopa Sportowego o puchar Krainy 100 Jezior była jednocześnie pierwszym turniejem w ramach nowej już IV edycji Super Pucharu 2018 (2018 roku w ramach Super Pucharu – klasyfikacja dla członków Klubu - zaplanowanych zostało 17 turniejów).

Warto podkreślić, że przed rozgrywkami tej sesji deklarację przystąpienia do Klubu podpisali Krzysztof Bartkowiak – Nowy Tomyśl (członek złotej drużyny V MP w Kopa Sportowego) oraz Wojciech Lubik – Międzychód. Dziękujemy oraz powodzenia!

Wyniki V sesji zdecydowały o zmianie lidera Grand Prix, którym został Włodzimierz Fojud. wyprzedzając Władysława Ziółka !!! Oj, będzie się działo, do końca rozgrywek pozostały już tylko trzy sesje. Dodać trzeba, że Włodzimierz Paroń także zdecydowanie dostrzega swoją szansę. Drużynowo piątą sesję wygrała drużyna Kontra – Rej I (Zielonka, Kamiński, Pospieszny, Zwierzchowski). Po pięciu sesjach prowadzi nadal drużyna Kontra – Rej II (Fojud, Brojanowski, Stachowski, Grześkowiak), wyprzedzając zespół Kontra – Rej w składzie (Ziółek, Hoffmann, Lehmann i Minge).

Równolegle z kopiarzami swoje boje toczyli również miłośnicy Tysiąca, którzy rozegrali VII sesję. Zwycięzcą VII sesji został Henryk Napierała, który wyprzedził Krzysztofa Wachowiaka oraz Grażynę Piekarską i Zenona Nygę. Nowym liderem II edycji GP został Krzysztof Wachowiak, który wyprzedza Z. Nygę, Henryka Napierałę oraz G. Piekarską 48,5 pkt.

Kolejne turnieje w ramach Super Pucharu nie wpisane do tabeli: Turniej z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego – termin do ustalenia, II sesja V edycji GP o Puchar Kariny 100 Jezior  (19 października), III sesja V edycji GP o Puchar Kariny 100 Jezior (16 listopada), Święto Baśki 2019 (8 grudnia), IV sesja V edycji GP o Puchar Krainy 100 Jezior (14 grudnia).

Łącznie do klasyfikacji Super Pucharu 2018 zaliczonych zostało 18 turniejów.

Klasyfikacja najlepszych zawodników po dwóch turniejach - prowadzi Wojciech Dyl, który wyprzedza kolejnych zawodników: Wiesław Kamiński, Krzysztof Bartkowiak, Włodzimierz Paroń, Krzysztof Kawa, Krzysztof Brojanowski, Włodzimierz Fojud, Leon Szulc, Jak widać od samego początku bardzo wyrównana stawka! Znów będzie siedziało! Będzie wiele emocji!!

Kolejny turniej Kopa o Puchar Krainy 100 Jezior, odbędzie sie 16 lutego - godz. 18

Opracowanie: Marek Pospieszny

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg