Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

   baner-krajna-19               baner-DZLB-20-01

Racot. Zbigniew Jóźwiak wygrał VII Memoriał Józefa i Zdzisława Donajów.

racot memmor01

3 lutego 2018 r.  w holu Zespołu Szkół w Racocie spotkali się miłośnicy kopa sportowego aby uczcić pamięć swoich byłych kolegów Józefa – ojca i  Zdzisława – syna Donajów. Z którymi w przeszłości zasiadali wspólnie przy stołach, oddając się z pasją tej popularnej w Wielkopolsce grze karcianej. 

Jarosław Donaj, który  jest organizatorem memoriałów, zaprosił w tym roku stu zawodników. Liczba ta nie jest przypadkowa ponieważ Polska Federacja  Baszka-Kop postanowiła uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez organizację stu turniejów w baśkę i kopa. Inauguracja cyklu 100 turniejów w Polsce miała miejsce w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie w dniu 19 listopada 2017 r. podczas Super Pucharu Kaszub. 

Zarząd Kościańskiego Stowarzyszenie Kopa Sportowe wytypował i zgłosił 10 organizowanych przez siebie turniejów, a rozegrany w sobotę memoriał był turniejem inauguracyjnym w Powiecie Kościańskim.  

Tegoroczny memoriał jeszcze z dwóch powodów był wyjątkowy, ponieważ został objęty  patronatem honorowym Wójta Gminy Kościan Andrzeja Przybyły i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie Artura Opasa oraz odbywał się dzięki przychylności Wójta i Dyrektora Zespołu Szkół w Racocie Pana Pawła Kaczmarka na terenie obiektu szkolnego. 

Otwarcia Memoriału dokonał Dyrektor OSiR-u w towarzystwie Jarosława Donaja organizatora turnieju i Grzegorza Ratajczaka – Prezesa Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, które było współorganizatorem  imprezy.

W rodzinnej atmosferze przy suto nakrytym szwedzkim stole, co już jest tradycją, zawodnicy rozegrali 5 rund po 32 rozdania wg regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.  Organizator przygotował 3 puchary i 12 nagród dla czołowych zawodników w klasyfikacji generalnej  oraz 3 puchary i nagrody dla najwyżej  sklasyfikowanych pań. 

Zwycięzcą turnieju został Zbigniew Jóźwiak z Wolsztyna, który zdobył puchar ufundowany przez Wójta Gminy Kościan. Drugie miejsce zajął Zdzisław Majorek z Jerki, natomiast na trzecim miejscu rywalizację zakończył Ryszard Kuraszyk z Nowego. Dalsze miejsca zajęli: IV. Bogdan Dominiczak z Racotu, V. Ryszard Stanisławiak ze Starego Lubosza, VI. Damian Konieczny z Ziemnic, VII. Grzegorz Ratajczak z Kurzej Góry,  VIII. Eugeniusz Sroczyński z Wydorowa, IX. Mirosław Wichłacz ze Świńca, X.  Stanisław Wciórka z Ziemnic.

Klasyfikację kobiet wygrała Danuta Kuraszyk z Nowego Lubosza odbierając puchar ufundowany przez Dyrektora OSiR-u, ktora wyprzedziła Barbarę Skórzewską z Kobylnik oraz Cecylię Stanisławiak ze Starego Lubosza.

Puchary i nagrody wręczali  Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie w towarzystwie Jarosława Donaja.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia główny zawodów Adam Wysocki  a Alicja Kabat sprawnie nanosiła i podsumowała wyniki turnieju. W roli fotoreporterki zadebiutowała Michalina Ratajczak.

Wójt Gminy Kościan podsumowując tegoroczny memoriał podziękował uczestnikom turnieju za liczny udział i zaprosił wszystkich na spotkanie za rok na memoriale oraz na inne turnieje organizowane na terenie Gminy Kościan.   

Grzegorz Ratajczak

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg