Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mrocza-MK18             baner-mrocza-MGK-18

Czernin. Roman Szulc Mistrzem Sztumskiej Ligi Baśki.

czernin roman

Baśkarze z powiatu sztumskiego rozegrali w Klubie Osiedlowym w Czerninie, ostatni w tym roku, turniej Sztumskiej Ligi Baśki.

 

VI turniej wygrał Eugeniusz Richert. Kolejne miejsca zajęli: II miejsce Alfred Warczak, III miejsce Stanisław Wasiewicz, IV miejsce Mirosław Szmiłyk i V miejsce Adam.

Zgodnie z regulaminem, do klasyfikacji końcowej zaliczane były wyniki z pięć turniejów, z najlepszymi wynikami. W rozgrywkach ligowych uczestniczyło 52 graczy z Jasnej, Mikołajek Pomorskich, Dzierzgonia, Postolina, Czernina i Sztumu. Turnieje były rozgrywane w Jasnej, Mikołajkach Pomorskich i Czerninie.

 

Zwycięzcą Sztumskiej Ligi Baśki 2017 został Roman Szulc, który obronił tytuł z w 2016 r. Kolejne miejsca: II miejsce Alfred Warczak, III miejsce Tomasz Soukup, IV miejsce Leszek Staliński, V miejsce Krzysztof Haber, VI miejsce Roman Byczkowski, VII miejsce Mirosław Szmiłyk, VIII miejsce Ryszard Zdziebłowski, IX miejsce Marek Podsiadłowski, X miejsce Józef Olak.

 

Ostatni w tym roku, w powiecie sztumskim, otwarty mikołajkowy turniej Baśki zostanie rozegrany w niedzielę, 10 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mikołajkach Pomorskich. Rozgrywki będą prowadzone wg zasad czarnej Baśki, z Asem Trefl jako najstarszym trumfem.

Info – Zbigniew Zwolenkiewicz

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg