Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mrocza-MK18             baner-mrocza-MGK-18

Przywidz. Franciszek Kortas zdobył Puchar Kaszëbë Baszka.

Przywidz francisz

3 grudnia w Arena Przywidz odbył się turniej sportowy o Puchar Kaszëbë Baszka. Wydarzeniu sportowemu patronował Marek Zimakowski – Wójt Gminy Przywidz.

Puchar Kaszëbë Baszka miał charakter mikołajkowy połączony z imieninami Barbary, patronki baśkarzy. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem trefl, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Turniej był podsumowaniem rozgrywek sportowych Masters Pomorze 2017 oraz  inauguracją sezonu 2018. Turniej był rozgrywany w ramach Obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, którego kulminacja nastąpi 10 listopada 2018 roku w Szemudzie.

Turniej o Puchar Kaszëbë Baszka, został rozegrany w Patio Hali Sportowej Arena Przywidz. Początek turnieju miał uroczysty charakter, ponieważ Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski uhonorował Małgorzatę Pelowską z Pomlewa specjalnym wyróżnieniem za promocję Gminy Przywidz. Dodatkowo na baśkarzy czekał imieninowy tort, który podzielił Marek Zimakowski Wójt Gminy Przywidz.

Puchar Kaszëbë Baszka zdobył Kortas Franciszek - Borowiacy Chojnice, który wyprzedził Grzegorza Hetmańskiego - Ewa + trzech i Wojciecha Ciernickiego - Klimek Grudziądz. Kolejne miejsca zajęli: Nowacki Jan - AS Pik IV Chełmża, Paszke Ireneusz - Baszta Bytów, Rutka Marian - As Pik V Chełmża, Jaworowski Janusz - Klimek Grudziądz. Najlepszą zawodniczką turnieju została Małgorzata Pelowska Przywidz – Pomlewo.

Turniej par wygrali Zambrowski Ryszard  i Nowacki Jan - AS Pik IV Chełmża. Drugie miejsce zdobył As Pik V Chełmża - Olejniczak Benedykt i Rutka Marian. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Bory Tuchola - Cyborowski Roman i Dominowicz Leon.

W rywalizacji zespołów zwyciężył As Pik V Chełmża – kpt. Olejniczak Benedykt, Rutka Marian, Dąbrowski Czesław, Piekański Bernard. Drugie miejsce zdobyły Bory Tuchola – kpt. Cyborowski Roman, Dominowicz Leon, Cisewski Kazimierz, Winter Marek. Trzecie miejsce zdobył AS Pik IV Chełmża – kpt. Zambrowski Ryszard, Nowacki Jan, Kadukowski Florian, Pianowski Jerzy. Wsród najlepszych zespołów turnieju sklasyfikowano: Baśka Białogóra, Klimek Grudziądz, Baszta Bytów, Borzestowo Garacznica.

Turniej sportowy o Puchar Kaszëbë Baszka, odbył się dzięki pomocy Gminy Przywidz oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Przywidzu.

 

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju o Puchar Kaszëbë Baszka grał nasz hejnalista Jurek Pukas z Klimka Grudziądz.

 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg