Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-SPK-Cetn-18             baner-sierak-lbpk-18

Międzychód. Sławomir Troszczyński wygrywa turniej z okazji imienin Baśki.

miedzy slawo tro

Święto Baśki w Międzychodzie było okazją do podsumowania Jubileuszowych V Mistrzostw Polski w Kopa Sportowego, który zorganizowane zostały w naszym mieście w dniu 8 października 2017.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Krzysztof Wolny - Burmistrz Międzychodu, Tadeusz Wienke - Kierownik Referatu Promocji i Kultury UM i Gm w Międzychodzie, Ryszard Rogala – Prezes MOST i R Sp. z o.o. w Międzychodzie, Artur Szyszka – właściciel Zakładu Montażowo – Budowlanego w Międzychodzie – sponsor Jubileuszowych V Mistrzostw Polski w Kopa Sportowego.

W uroczystości w pełnym składzie uczestniczyła złota drużyna MP, czyli Maciej Misiewicz, Włodzimierz Fojud, Franciszek Kropp (wszyscy Kontra – Rej) oraz Krzysztof Bartkowiak (Nowy Tomyśl) wraz ze swoimi trofeami. Goście wspólnie z zawodnikami turnieju obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez Referat Promocji i Kultury Urzędu Miasta i Gminy oraz Klub Kontra Rej, a zatytułowaną „Przeżyjmy to jeszcze raz”. Prezentacja ta dokumentuje w pigułce przebieg mistrzostw, w tym wyniki sportowe. Prezentacja została przyjęta gromkim brawami.

Następnie wręczono dyplomy podziękowania dla sponsorów i darczyńców Mistrzostw, w tym dla sponsora strategicznego, czyli Gminy Międzychód. Krzysztof Wolny serdecznie podziękowała działaczom i zawodnikom Klubu Kontra – Rej za sprawną organizację Mistrzostw, z kolei Marek Pospieszny podziękował wszystkim, którzy dołożyli choć jedną cegiełkę w przygotowanie i przeprowadzenie Mistrzostw. Nagrodę specjalną – bukiet kwiatów otrzymała Grażyna Piekarska członek sekcji Tysiąca za ogromne zaangażowanie w realizację projektu pod nazwą Jubileuszowe V Mistrzostwa Polski.

Na zakończenie Marek Pospieszny poinformował uczestników spotkania o planach Zarządu Klubu w sprawie dalszych działań na rzecz utrwalenia w pamięci mieszkańców miasta i powiatu Jubileuszowych V Mistrzostw Polski w Kopa Sportowego.

Po zakończeniu uroczystości przyszedł czas na rozpoczęcie świątecznego turnieju, a grano tym razem tylko w Kopa Sportowego;  V rund po 32 rozdania wg regulaminu Mistrzostw Polski. Rywalizacja była niezmiernie wyrówna, podkreślić należy, że na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki zamieszczone w tabeli.

Turniej wygrał Sławek Troszczyński (w ubiegłym roku ostatni w tym turnieju), wyprzedzając, aż czterech zawodników tylko różnicą małych punktów). O wysokim poziomie turnieju zdecydowała dobra gra zawodników z WLKS Przeźmierowo (Roman Michalak – III m-ce) oraz z Dąbrówki Wielkopolskiej (IV m-ce Sylwester Litwin). Swój wieczór miało również małżeństwo L.M. Krawczakowie – II i V miejsce! Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Klub Kontra – Rej trafiły pady łupem ośmiu najlepszych zawodników.

Serdeczne gratulacje dla najlepszych w turnieju oraz podziękowania dla wszystkich za udział. Turniej był osiemnastym z kolei zaliczanym do klasyfikacji Super Pucharu organizowanym dla zawodników Klubu Kontra – Rej.

Równolegle z turnieje Kopa Sportowego – sekcja Tysiąca rozegrała swoją IV sesję rozgrywek sezonu 2017/18 (cztery rundy). Tu też rywalizacja była bardzo wyrówna o czym świadczą wyniki – wygrał Henryk Napierała, który wyprzedził Krzysztofa Wachowiak, Zenona Nyga i Grażynę Piekarską. Po czterech rundach liderem rozgrywek jest Zenon Nyga, na kolejnych miejscach plasują się Krzysztof Wachowiak, Henryk Napierała i Grażyna Piekarska.

Teraz już przyjdzie czas na ostatni turniej w tym roku, w dniu 15 grudnia 2017 godz. 17, odbędzie się IV sesja GP o Puchar Kariny 100 Jezior oraz V sesja Tysiąca połączone ze spotkaniem wigilijnym społeczności Klubu Kontra – Rej.

Nowy 2018 rok zapowiada się również bogato w wydarzenia sportowe przy Zielonym Stoliku. W dniu 12 stycznia 2018 -  V sesja GP, a w dniu 20 stycznia 2018 o godz. 12, w Restauracji Stara Rozlewnia już IV Memoriał Dominika Początka.

A więc do zobaczenia!

Marek Pospieszny

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg