Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

                                                                     baner-pbrumia20

Cetniewo. Super Puchar Kaszub dla Niepodległej.

cetniew suer

19 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma Cetniewo we Władysławowie, odbędzie się patriotyczny turniej sportowy o Super Puchar Kaszub dla Niepodległej.

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund. Wszyscy zawodnicy będą rywalizować o puchary oraz nagrody rzeczowe. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Turniej jest rozgrywany w ramach Obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Super Puchar Kaszub dla Niepodległej jest pierwszym ze 100 turniejów, które będą rozgrywane przez baśkarzy w Polsce w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, którego kulminacja nastąpi 10 listopada 2018 roku w Szemudzie. Wydarzeniem historycznym dla społeczności baśkarzy jest także, że turniejowi w Cetniewie patronuje Witold Bańska – Minister Sportu i Turystyki

Turniej o Super Puchar Kaszub dla Niepodległej, zostanie rozegrany w Hali Sportowej w COS Władysławowo, ul. Żeromskiego 52. Drużyny do turnieju - czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 19 listopada 2017 r., zapisy od godz. 11/30 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13.

Na turniej sportowy o Super Puchar Kaszub dla Niepodległej, zaprasza CentrumKultury Promocjii Sportu we Władysławowie i Federacja Kaszëbë – Baszka - Lës

Patronat honorowy:

Witold Bańska – Minister Sportu i Turystyki

Burmistrz Władysławowa - Roman Kużel

Michał Kowalski – Dyrektor COS we Władysławowie

Grażyna Szymańska – Prezes ZKP we Władysławowie

 

cnbm

Przyjedź, zagraj, wygraj - zostań Méstrã Baszczi

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg