Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-mrocza-MK18             baner-brama-pomorza-18

Konarzyny. Dominik Lemańczyk i Sołectwo Klawkowo Mistrzami Gminy Konarzyny.

konarz domin

5 listopada w Konarzynach w Gminnym Ośrodku Kultury, odbył się turniej sportowy Mistrzostwa Gminy Konarzyny. Turniej został rozegrany pod patronatem Wójta Gminy Konarzyny - Jacka Warsińskiego.

 

Turniej sportowy o Mistrzostwo Gminy Konarzyny miał charakter Zaduszek baśkowych, które były dedykowane zmarłym baśkarzom. Mistrzostwa Gminy Konarzyny były dedykowane baśkarkom z Konarzyn - Halinie Tandeckiej i Mirosławie Chrapkowskiej, które wspólnie z kolegami zespołu promują Gminę Konarzyny.

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce. W Mistrzostwach Gminy Konarzyny była prowadzona klasyfikacja indywidualna, par i drużynowa.

Mistrzem Gminy Konarzyny został Dominik Lemańczyk - Tury Chojnice. Wicemistrzem Gminy Konarzyny została Ludwika Pokojska - Sołectwo Klawkowo. Trzecie miejsce zdobył Krzysztof Czapiewski - Sól Wieliczka. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Ryszarda Borzyszkowskiego - Pogodni Dziemiany, Józefa Wysockiego - Chojny Chojnice, Czesława Jaśkiewicz - Orły Klawkowo oraz  Franciszka Borzych - Orły Klawkowo.

Turniej par wygrali Ludwika Pokojska i Eugeniusz Trzyński - Sołectwo Klawkowo. Drugie miejsce zdobyły Orły Klawkowo Franciszek Borzych i Mariusz Lorek. Trzecie miejsca zajęła para Turów Chojnice - Stanisław Jażdżewski i Dominik Lemańczyk.

W rywalizacji zespołów zwyciężyło z rekordowym wynikiem wygrało Sołectwo Klawkowo – kpt. Pokojska Ludwika, Trzyński Eugeniusz, Ringwelski Zygmunt, Winter Marek. Drugie miejsce zdobyły Orły Klawkowo – kpt. Borzych Franciszek, Kulas Roman, Jaśkiewicz Czesław, Lorek Mariusz. Trzecie miejsce zdobyły Tury Chojnice – kpt. Partyka Ireneusz,  Jażdżewski Stanisław,  Lemańczyk Ryszard, Łobodziński Ryszard. Wsród najlepszych zespół turnieju sklasyfikowano także: BEMIX Więcbork, Sami Swoi Konarzyny, Chojny Chojnice i Magik Niezabyszewo.

Gospodarzem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Konarzynach.

Info – Ela Baran

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg