Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Brusy. Super Puchar Pomorza.

brusy super 17

17 września w Brusach, odbędzie się turniej sportowy Super Puchar Pomorza. Turniej będzie dedykowany poszkodowanym baśkarzom w sierpniowej nawałnicy.

Super Puchar Pomorza, zostanie rozegrany pod honorowym patronatem Witolda Ossowskiego – Burmistrza Brus i Stanisława Kobus – Prezesa Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Brusach.

Turniej zostanie rozegrany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z Asem trefl. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund po 32 rozdań. Uczestnicy turnieju będą rywalizować o puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button.

Super Puchar Pomorza, będzie rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par i indywidualnej. Wyniki turnieju zaliczają się do rankingu Masters Pomorze 2017. Turniej o Super Puchar Pomorza, zostanie rozegrany w gościnnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, ul. Dworcowa 18. Zapisy do turnieju będą prowadzone w dniu imprezy: 17 IX 2017 r., od godz. 12.00 – 12/50. Rozpoczęcie Turnieju godz. 13.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do Brus, ponieważ turniej jest dedykowany poszkodowanym baśkarzom w sierpniowej nawałnicy. Jak mówią sami poszkodowani już się pozbierali, ale jest dużo pracy w obejściu i zniszczonych lasach. Sami nie zdecydowaliby prosić o pomoc, jednak potrzebują pomocy... Potrzebne są pilarki, łańcuchy, siekiery, paliwo, środki czystości, plandeki i folia – mówi Krzysztof Czapiewski. Zniszczone drzewo z lasów trzeba będzie pociąć, na swoich posesjach też musimy sprzątać, staramy się ze wszystkich sił., Na bieżąco wszystko jest wycinane, jednak potrzebne są także kaski bhp, sztormiaki przeciwdeszczowe, okulary ochronne bhp (do cięcia), rękawice robocze, oleje do smarowania, łańcuchy, rękawice, ponieważ bardzo szybko się zużywają.

Bardzo prosimy o liczny udział w turnieju  i wsparcie poszkodowanych baśkarzy, może ktoś posiada niepotrzebny sprzęt (pilarki, siekiery itp.) lub może zaoferować wolna sobotę i przyjechać pomóc do naszych baśkarzy. Podczas turnieju, będziemy zbierać na pilarkę.

Na turniej sportowy Brama Pomorza, zaprasza Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Brusach, obchodzący jubileusz 35-lecia istnienia.

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg