Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

     baner-pp-k          baner-gniew-18

Międzychód. Andrzej Pauch wygrywa turniej z okazji XVI Święta Podgrzybka.

170909Podgrzybek06

Frekwencja miłośników Kopa sportowego była miłym zaskoczeniem dla organizatorów Ogólnopolskiego Turnieju Kopa Sportowego. Serdecznie dziękujemy! Odnotowaliśmy nowy rekord uczestników na turnieju w Międzychodzie.

To dla nas dobry prognostyk przed Jubileuszowymi V Mistrzostwami Polski. Przed rozpoczęciem turnieju doszło do historycznego wydarzenia w postaci prapremiery prezentacji plakatu Jubileuszowych V Mistrzostw Polski w Kopa Sportowego  z udziałem Krzysztofa Wolnego Burmistrza Międzychodu, Franciszka Minge (senior Klubu), Wojciecha Dyla (mistrz Polski 2015) i niżej podpisanego. Plakat prezentowany jest na stronie internetowej

www.kraina100jezior-grykarciane-miedzychod.pl

Turniej został rozegrany w pięciu rundach po 32 rozdania w gościnnych progach Restauracji Stara Rozlewnia. Jak pokazują wyniki rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie puchar Burmistrza Międzychodu Krzysztofa Wolnego trafił do rąk Andrzej Paucha z miejscowości Tłoki (powiat Wolsztyn). Drugie miejsce zdobył Bogdan Pawelczyk (Deszczno – powiat Gorzowski) – Klub Kontra w Gorzowie Wlkp.), który stał się w ten sposób właścicielem pucharu ufundowanego przez Burmistrza Skwierzyny – Lesława Hołownię (Święto Podgrzybka to wspólne przedsięwzięcie zaprzyjaźnionych gmin z pogranicza Wielkopolski i Lubuskiego). Puchar za III miejsce ufundowany przez Dyrektora Centrum Animacji Kultury Natalię Czarnecką trafił do rąk seniora Klubu Kontra – Rej w Międzychodzie Franciszka Minge. Puchar za IV miejsce ufundowany przez Restaurację Stara Rozlewnia stał się zdobyczą Macieja Krawczaka (Poznań – członek Klubu Kontra – Rej w Międzychodzie. Zawodnicy od I do X miejsca otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Międzychodu i Klub Kontra – Rej. Nagroda specjalna dla najlepszej kobiety trafiła do rąk Elżbiety Baraniak – WLKS Borek Wlkp. (szósta w klasyfikacji turnieju).

W uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się na głównej scenie Święta Podgrzybka na międzychodzkich nadwarciańskich błoniach uczestniczyli Krzysztof Wolny, Rafał Ciszewicz – zastępca Burmistrza Międzychodu, Natalia Czarnecka, Hieronim Tacka – prezes Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego, Sylwester Morawiak – Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Międzychód, Krzysztof Otto – skarbnik Klubu Kontra – Rej i niżej podpisany.

W przyszłym roku XVII Święto Podgrzybka odbędzie się na terenie gminy Skwierzyna i z pewnością z turniejem Kopa sportowego w programie.

Teraz już przyjdzie czas na rozpoczęcie nowego sezonu 2016/17 rozgrywkowego Klubu Kontra – Rej w Międzychodzie, czyli na czwartą edycję Grand Prix w Kopa sportowego o Puchar Krainy 100 Jezior oraz II edycję sportowych rozgrywek  w Tysiąca o Puchar Burmistrza Międzychodu. Plakat w załączeniu.

Info - Marek Pospieszny

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg