Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       banerbolsz19         banerchaws-19

Zmarł Franciszek Derra – pierwszy Mistrz Polski w Baśkę

zmarl-franciszek-dera-cb

Szumleś City – trzeci od lewej Franciszek Derra

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł Franciszek Derra (62 lata), wieloletni zawodnik zespołu Szumleś City oraz Kaszëbë Baszka (wcześniej Mestwin ZKP) Nowa Karczma, uczestnik turniejów sportowych.

Zawsze reprezentował barwy tych dwóch zespołów, dumnie podkreślając, że jest przedstawicielem Gminy Nowa Karczma na turniejach sportowych.

Ostatnim turniejem sportowym w którym uczestniczył Franciszek Derra, była Sucovia CUP (14 V). Bardzo chciał być także uczestnikiem Mistrzostw Polski w Szemudzie i dołożyć swoją cegiełkę do baśkarskiego rekordu. Jednak nie było mu już dane uczestniczyć w tym wydarzeniu sportowym. Już się nie spotkamy przy stole baśkowym, już nie będzie nam dane rywalizować na sportowo…

Franciszek Derra, był pierwszym sportowo wyłonionym Mistrzem Polski w „Baśkę” ,w 2006 roku w Żukowie. Był bardzo pogodnym, radosnym zawodnikiem, z którym granie przy stole, była samą przyjemnością. Zawsze cenił postawę fair play oraz lubił nawiązywać przyjaźnie. Jeszcze nie tak dawno powiedział, że „cieszy go coraz większy udział zawodników z pozostałych regionów Polski w Mistrzostwach. Dzięki temu możemy zawierać, przyjaźnie, zobaczyć jak oni grają w „Baśkę” ale jedno mogę zagwarantować, będą musieli wznieść się na wyżyny umiejętności i liczyć na szczęście – ponieważ nie oddamy tytułu bez walki”.

Zarówno swym bliskim jak i dalszym znajomym dał się poznać jako osoba o pogodnym usposobieniu – zawsze uśmiechnięta, życzliwa  i optymistycznie nastawiona do świata i ludzi. Jednakże – jak to często bywa – życie ludzkie samo pisze swój scenariusz. W życiu prywatnym cenił sobie bycie z rodziną i życie na łonie natury. Z przekonania był ekologiem, a jego wielką pasją było wędkarstwo i zbieranie płodów runa leśnego.

Franciszek Derra, zostawia ślad po sobie w świadomości i pamięci ludzi, z którymi przyszło mu się zetknąć na swej drodze życia. Bez wątpienia przeżył swe życie w najpiękniejszy z możliwych sposób – swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem dla najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka oraz nie poddawaniem się i nie rezygnowaniem w najtrudniejszych ludzkich chwilach, dając innym radość i szczęście.

Różaniec za zmarłego odbędzie się w czwartek i piątek, po Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Antoniego Padewskiego w Nowej Karczmie (godz. 18). Msza Święta pogrzebowa odprawiona zostanie 24 czerwca 2017 roku (sobota) o godzinie 9/00, natomiast pochówek po Mszy Świętej na cmentarzu w Nowej Karczmie.

Z pamięcią przyjaciele z Szumleś City i Kaszëbë Baszka Nowa Karczma…

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg