Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Szemud. Jadą Baśkarze z całej Polski.

jada z calej polski

11 czerwca 2017 roku w Szemudzie w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, odbędą się Mistrzostwa Polski. Turniej jest świętem Polskiej Baśki sportowej.

 

Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce – tzw. „Czerwona Baśka”. Mistrzostwa Polski, będą rozgrywane w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań, panów. Podczas Mistrzostw Polski zostanie podjęta próba pobicia rekordu w liczbie osób jednocześnie grających w Baśkę. Czterysta dwadzieścia sześć graczy, to aktualny rekord Polski w liczbie osób jednocześnie grających w turnieju, który został ustanowiony został w czerwcu 2015 roku podczas Mistrzostw Polski w Szemudzie.

 

W niedzielę 11 czerwca również w Szemudzie, zostanie podjęta próba pobicia tego rekordu. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników i pasjonatów gry, do Szemuda Stolicy Polskiej Baśki. Przyjeżdżajcie w barwach biało czerwonych, Dziennik Bałtycki przygotuje wspólne zdjęcie, które ukaże się w poniedziałkowym wydaniu z relacją z Mistrzostw Polski. Na najlepszych czekają wspaniałe nagrody oraz tytuły i miejsce w historii Polskiej Baśki. Wydarzeniu patronuje i wspiera medialnie, Dziennik Bałtycki inicjator renesansu Baśki na Kaszubach. 

 

Na największego pasjonata Mistrzostw Polski wyrasta Antoni Kiełpiński, ponad 70-letni miłośnik Baśki z Gniezna, który dziennie pokonuje ponad 60 km na rowerze, żeby dotrzeć na turniej. Swój udział potwierdził, także Bogdan Czapiewski z 11– letnim synem Pawłem. Baśkarze jedziemy do Szemuda, Polskiej Stolicy Baśki, zabieramy znajomych i bijemy rekord. Musicie zobaczyć 400 zawodników i poczuć dreszczyk emocji tego turnieju...

 

Na Mistrzostwa Polski zaprasza Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski i Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.  Do wygrania w turnieju Baśki w kategorii open, będą 3 telewizory 32 calowe. Dodatkowo dla uczestników turnieju przygotowano 80 pucharów i 100 nagród rzeczowych. Wszyscy uczestnicy turnieju Baśki otrzymają pamiątkowy button. Dodatkowo przewidziano klasyfikacje juniorów do lat 21.

 

Tytułów indywidualnie z Bojana, bronią Kazimierz Narloch – Borawiacy Chojnice i Maria Bołtroczyk – Baszta Bytów. W rywalizacji par zwyciężyli Domski Brunon i Waldowski Ryszard – OSP Przetoczyno. Najlepszy zespół Mistrzostw Polski w Bojanie to Chrobry Charbowo – kpt. Dziemiańczyk Bogdan, Bienias Tadeusz, Furman Mietek, Rajewicz Jan.

Mistrzostwa Polski, zostaną rozegrane w Hali Sportowejul. Szkolna 4a. Drużyny do turnieju – czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 11 czerwca 2017 r., zapisy będą prowadzone od godz. 11/30 – 12/50. Turniej sportowy godz. 13.

 

Patronat honorowy:

Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

Ryszard Kalkowski – Wójt Gminy Szemud

Kazimierz Plocke – Poseł RP

 

Na Mistrzostwa Polski do Szemuda, zapraszają:

Polska Federacja Baszka – Kop,

Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie

Ogólnopolski Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

 

Trochę historii:

http://www.kaszebe-baszka.pl/index.php/alfabet-kaszebe-baszka-pl/2-uncategorised/815-szemud-jan-szczechowiak-oraz-brama-chojnice-nie-do-zatrzymania-podczas-mistrzostw-polski

 

masters polska logo

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg