Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

       baner-MP-Szemud-17          baner-gniewino-17-PB

Dragon Gdynia i Czarniecki Andrzej Mistrzami Puckiej Ligi Baśki.

dragon gdy

7 maja w Bolszewie odbył się XVIII turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2016/2017. W rozgrywkach wzięło udział 128 zawodników z 24 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Alojzego Formela (Luziniacy Luzino), który wyprzedził Józefa Białk (Sokół Strzelno) i Mariusza Kaźmierczak (Gran Krokowa). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyło Gran Krokowa przed Karo Starzyno i Dragon Gdynia. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Anna Ceszke (Baśka Białogóra).  

Najlepsi zawodnicy oraz zespoły zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

Mistrzem Puckiej Ligi Baśki, został Czarnecki Andrzej (Dragon Gdynia), który wyprzedził Kazimierza Kreft (RemuS Żelistrzewo) i Henryka Radtke (Kłos Werblinia). Kolejne miejsca zajęli: Dampc Eugeniusz (Walety Bolszewo), Stefański Stanisław (Dragon Gdynia), Jamrus Jan (Baśka Białogóra), Kaźmierczak Mariusz (Gran Krokowa), Somkowski Bogdan (Bar Pianka Gdynia), Adas Wojciech (Szpela Władysławowo) i Sitarz Adam (Szpela Władysławowo).  

W rywalizacji zespołów Mistrzem Puckiej Ligi Baśki, został Dragon Gdynia. Drugie miejsce zajął Remus Żelistrzewo. Trzecie miejsce na podium zdobył Kłos Werblinia. Blisko podium finiszowały następujące zespoły: Karo Starzyno, Baśka Białogóra, Brzozaki Mechowo, Walety Bolszewo, Szpela Władysławowo.

Uroczyste zakończenie sezonu 2016/2017 Puckiej Ligi Baśki odbędzie się dnia 3 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w WDK w Mechowie. Serdecznie zapraszamy.

Info - Henryk Radtke

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg