Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

      baner-łeba-17          baner-nowa-karczma17

Chmielno. Andrzej Dziemiańczyk i Kłos Werblinia zwycięzcami XIV Dnia Jedności Kaszubów.

chmielno andrzej dziem

W tym roku gospodarzem Dnia Jedności Kaszubów było Chmielno. Kaszubskie święto odbyło się 19 marca i tradycyjnie było połączone z kolejną próbą pobicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie.

Obchodom Dnia Jedności Kaszubów tradycyjnie towarzyszył turniej gry w Baśkę, który został rozegrany w Domu Kultury w Chmielnie. Turniej towarzyszący obchodom Dnia Jedności Kaszubów, był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. W turnieju rozegrano 5 rund sportowych.

Organizatorzy dla zwycięzcy turnieju zapewnili nagrodę główną w kategorii open - w postaci telewizora. Najlepszym baśkarzem turnieju w Chmielnie, został Andrzej Dziemiańczyk - Chrobrego Wicko, który odniósł swój największy sukces w rozgrywkach sportowych. Zaskoczony zwycięzca przyznał, że miał odrobinę szczęścia w rozgrywkach i jest zaskoczony swoją wygraną. Drugie miejsce zajął Zdzisław Rojek z Pogorszewa, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Edmunda Kaliszewskiego z Orła Gniew. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Andrzej Bruszkiewicz - Jelonek Szemud, Jan Rajewicz - Miłoszewo/Wicko, Makurat Stefan - PZW Kartuzy, Tadeusz Kiedrowski - Asy Chojnice, Kazimierz Jarzembiński - Reskowo  Team, Bogdan Miszka - RemuS Żelistrzewo, Wacław Frankowski - Szemud Na Wzgórzu.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Maria Dominik - Kłos Werblinia, która wyprzedziła Teresę Stanuch - Chrobry Wicko i Małgorzatę Pelowską – Słupsk.

W rywalizacji par zwyciężyli Stefan i Mateusz Makurat z PZW Kartuzy, dla których było to pierwsze zwycięstwo w turnieju sportowym. Drugie miejsce zajęli Henryk Radtke i Kazimierz Kwidziński z Klosa Werblinia. Trzecie miejsce na podium zdobyli Eugeniusz Banach i Andrzej Hinca z Bazun Żukowo.

Najlepszym zespołem Dnia Jedności Kaszubów, został Kłos Werblinia, który reprezentowali – kpt. Radtke Henryk, Dominik Maria. Kwidziński Kazimierz, Sahs Rafał. Drugie miejsce zajął waleczny zespół Orłów Karczemki – kpt. Dampc Marian, Kazimierz Szenk, Wendt Stanisław, Zieliziński Krzysztof. Trzecie miejsce zdobył Chrobry Wicko – kpt. Dziemiańczyk Andrzej, Etmański Zbysław, Kozioł Irena, Stanuch Teresa. W czołówce turnieju sklasyfikowano następujące zespoły: PZW Kartuzy, Miłoszewo/wicko, Dragon Gdynia, Bazuny Żukowo, Jelonek Szemud, Kaszuby Lębork, Asy Chojnice.

Serdeczne podziękowania należą się Gminie Chmielno oraz pracownikom Domu Kultury w Chmielnie, za wspaniałe przygotowanie Sali na turniej Baśki podczas Dnia Jedności Kaszubów.

Turniej sportowy Dzień Jedności Kaszubów w karcianą Baśkę, został rozegrany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Chmielno – Jerzego Grzegorzewskiego oraz Prezes ZG Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego - Edmunda Wittbrodta.

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

MŚ w brydżu - Polacy Mistrzami Świata.

brydz polacy mistrzami swiata

fot. KoeppiK/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

 

Polacy po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w brydżu sportowym zdobyli złoty medal. W finale najważniejszego turnieju, jakim jest Bermuda Bowl pokonali w Madrasie (Chennai) reprezentację Szwecji 308:293.

Cristiano Ronaldo dołącza do PokerStars!

ze swiata kart ronaldo

Gran Derbi w pokerze? Teraz to możliwe! Po tym, jak do grona członków zespołu PokerStars dołączył piłkarz Barcelony Neymar, teraz powody do radości mają również kibice Realu Madryt bowiem z pokerroomem związała się jego największa gwiazda!

 

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

bk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpremia_s.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg