Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Sulęczyno. Franciszek Borzych i Asy Mikołajki Pomorskie zdobywcami Super Pucharu Polski.

161002Suleczyno84

2 października w Sulęczynie, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Polski. Zwycięzcami turnieju zostały Asy Mikołajki Pomorskie oraz Franciszek Borzych z Mariuszem Lorkiem z Orłów Klawkowo. Super Puchar Polski w Sulęczynie zgromadził rekordową ilość zawodników z całej Polski.

Na turniej przyjechało 238 zawodników z Kaszub i Pomorza, Pomorza i Kujaw oraz Lubuskiego, Małopolski oraz Wielkopolski. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w 3 kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Wyniki Super Puchar Polski, zaliczają się do rankingu Masters Polska 2016. W turnieju rozegrano 4 rundy po 40 rozdań. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Turniej o Super Puchar Polski, został rozegrany w Sulęczynie, w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej.

Zdobywcą Super Pucharu Polski, po pasjonującej rywalizacji został Franciszek Borzych – Orły Klawkowo. Zwycięzca osiągnął swój największy sukces w historii występów sportowych. Wygranej się nie spodziewałem, chociaż kilka razy w tym roku byłem blisko sukcesu końcowego. Wygraną dedykuje mojej rodzinie, która zawsze trzyma za mnie kciuki. Drugie miejsce zdobył Urich Jerzy – Tornado Lębork. Natomiast na trzecim miejscu został sklasyfikowany Michał Lipiński – FBR Gostomski Lipusz. Kolejne miejsca zajęli: Król Włodzimierz - Asy Mikołajki Pomorskie, Kruk Elżbieta - Asy Kamień, Szczechowiak Jan - Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Trześniewski Kazimierz - Borowiacy Chojnice, Smeja Marian - Asy Mikołajki Pomorskie, Rudyk Bogdan - Kaszuby Lębork, Groth Bogdan - Luzino

W rywalizacji pań, zwyciężyła Kruk Elżbieta - Asy Kamień. Natomiast najlepszym juniorem została Aleksandra Czapiewska – Tury Chojnice.

Turniej par, wygrali zawodnicy Orłów Klawkowo - Borzych Franciszek i Lorek Mariusz, którzy zanotowali wspaniały występ, osiągając najlepszy wynik w tym roku. Drugie miejsce zdobył KSKS Kościan - Staroń Mariusz i Bednarek Eugeniusz. Trzecie miejsce zdobyła Baszta II Bytów – Kazimierz Litwiński i Żywicka Lidia. Blisko podium rywalizacje ukończyły:  Bazuny Żukowo - Regliński Łukasz i Hinca Andrzej, Orły Stężyca - Gostkowski Leon i Adas Marian, Kaszuby Lębork - Rudyk Bogdan i Dąbrowski Mirosław.

Drużynowy Super Puchar Polski, pojedzie do Mikołajek Pomorskich z drużyną Asów, która występowała w następującym składzie: kpt. – Olak Józef, Król Włodzimierz, Smeja Marian, Smoliński Stefan. Zwycięstwo Asów z Mikołajek, jest największym sukcesem sportowym drużyn z powiatu sztumskiego oraz zespołu Asy Mikołajki Pomorskie. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca zespół Kaszëbë Baszka Nowa Karczma – kpt. Jan Szczechowiak, Henryk Mosiński, Bogdan Podlewski, Mirosław Ugowski. Trzecie miejsce zdobył zespół Baszty II Bytów – kpt. Lidia Żywicka, Jan Grzonka, Henryk Kapiszka, Kazimierz Litwiński, który także potwierdził ubiegłoroczne miejsce na podium. Kolejne miejsca zdobyły zespoły: Energetyka Trzcianka, Borowiacy Chojnice, Studzienice Dziemiany, Szpica Szemud, Tornado Lębork, Orły Klawkowo, Klimek Grudziądz.

Super Puchar Polski, odbył się w gościnnej Gminie Sulęczyno. Uzyskane wyniki sportowe świadczą o bardzo wysokim poziomie sportowym turnieju. Natomiast zwycięzcy spełnili swoje marzenia o wielkiej wygranej. Tegoroczny Masters Polska osiągnął metę rozgrywek i cieszył się dużym zainteresowaniem zawodników, potwierdzając, że był to świetny pomysł na wyłonienie najlepszych drużyn w Polce, w poszczególnych rankingach.

Patronat honorowy, objęli:
Bernard Grucza – Wójt Gminy Sulęczyno
Kazimierz Gliniecki – Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno
Organizator:
Gmina Sulęczyno
Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie
Polska Federacja Baszka – Kop

 

Wyniki znajdują się tutaj

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg