Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Chojnice. Andrzej Łangowski wygrywa II turniej Chojnickiej Ligi Baśki.

chojnice andrzej łangowski

13 lutego w restauracji OG-ROL w Chojnicach, odbył się Turniej Baśki Kaszubskiej, organizowany przez Miłośników Kultury Kaszubskiej, w ramach Chojnickiej Ligi Baśki. W turnieju rywalizowało 50 zawodników z 11 zespołów: Chojnic, Brus, Dziemian, Rytla, Bytowa, Gniewu, Silna, Kinic, Klawkowa.

W turnieju uczestniczyły 4 panie, które z okazji walentynek otrzymały miłosne serduszka. Przed rozgrywkami Ireneusz Partyka, kapitan drużyny Tury Chojnice i solista zespołu „Kaszëbë” odśpiewał rymowankę obrazkową „Kaszebskie Nute" i „Hymn Baśkarzy”. Następnie rozpoczęła się zacięta rywalizacja, bo do wygrania oprócz pamiątkowych pucharów, były smaczne, wędzone po kaszubsku, pachnące szynki.

Zwycięzcą II turnieju Chojnickiej Ligi Baśki został Andrzej Łangowski (Brama Chojnice), który wyprzedził Kazimierza Rajskiego (Hotel Zamek Gniew), Eugeniusza Borchard (Byki Chojnice), Jana Lemana (Pogodni Dziemiany), Alfreda Koseckiego (Chojny Chojnice),  Franciszka Czapiewskiego (Pogodni Dziemiany).

W rywalizacji zespół, zwyciężyły Chojny Chojnice. Kolejne miejsca zajęły następujące drużyny: Brama Chojnice, Hotel Zamek Gniew, Orły Klawkowo.

Zwycięscy mogli skosztować aromatycznych wędlin i szynek wędzonych oraz poczęstunku z kuchni restauracji. Wszyscy bawili się świetnie i z przyjemnością przyjadą na kolejny turniej, który odbędzie się 12 marca w Ogrolu pod nazwą „Piękne Kobiety w Baśkę Grają”.

Chojnice/Iro Partyka

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg